Eisteufel

Magura mt2 czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Eisteufel    10
Eisteufel

Witam! Chciałbym wymienić hamulce br m396 na coś innego, zastanawiam się nad magura mt2 i deore 615. Waże 97kg i wciąż chudne :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
egzo23    89
egzo23

Magury są super, ale shimano, szczególnie od modelu slx z metalicznymi okładzinami to również istne kotwice. I łatwe w serwisie.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
aju    5
aju

Brm615 fajny sprzet, nawet dla ludzi przy masie :) testowane pare hamowań z okolic 50 gdzie br315 juz puchło... choć dalej było bezpiecznie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eisteufel    10
Eisteufel

Br 615 wygląda trochę tandetnie w porównaniu do MT2, jak to jest z jakością? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
egzo23    89
egzo23

Nie ma się to czego przyczepić jeśli chodzi o jakość. Zerknij też ba slx lub xt nawet może znajdziesz.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Franz Mauer    342
Franz Mauer

A może lepiej poćwiczyć technikę hamowania niż problemów szukać w samych hamulcach? Dlaczego tak sądze...? Bo kolega ostatnio wydał pieniądze na Magurt MT8 w karbonie i nadal nie potrafi prawidłowo zatrzymac roweru ;)

Edytowane przez Franz Mauer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Eisteufel    10
Eisteufel
Godzinę temu, Franz Mauer napisał:

A może lepiej poćwiczyć technikę hamowania niż problemów szukać w samych hamulcach? Dlaczego tak sądze...? Bo kolega ostatnio wydał pieniądze na Magurt MT8 w karbonie i nadal nie potrafi prawidłowo zatrzymac roweru ;)

Po 3 miesiącach i 900km moje hamulce są chyba zapowietrzone a klocki do wymiany. Czytałem opinie o jakości br m 396 i wszyscy je odradzają, piszą o częstym zapowietrzaniu, słabych uszczelkach itd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Franz Mauer    342
Franz Mauer

Być może tak jest. Jak jeździłem na tych hamulcach w jednym z pierwszych moich ciekawszych rowerów przeszło dwa lata. Nigdy nie doświadczyłem z mini żadnych problemów. Ale wiadomo, towar towarowi nie równy ;) 

A same Magury to bardzo fajne heble. Wreszcie to niemiecka precyzja.Ja jednak już kiedyś postawiłem na japońców i jestem wieryny Shimano. Obecnie używam XT poprzedniej linii produktowej i działają tak jak powinny.

Kolega kiedyś kupił dziecku rower z 396 i jeszcze za nowości całe je rozkręcił, potem poskręcał, odpowietrzył i nadaj śmigają ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta