Skocz do zawartości

Giant trance x 29 2 2021

lellu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przymierzam się do zmiany z HT (xc) na FS do trochę bardziej szlakowej jazdy z elementami FR.

Dajcie znać co sądzicie o tym rowerze:

https://www.giant-bicycles.com/us/trance-x-29-2

Przeznaczenie: trail, trochę enduro, dropy/hopy max 1,5m, ale też żeby w miarę dobrze podjeżdżał i dało się czasem jeździć spokojnie po lesie na nizinach.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Mam ten model od 2 tygodni, więc doświadczenie niewielkie ale byłem 3 razy w górach więc coś tam już o nim wiem.

Z tego co piszesz to da radę ogarnąć to wszystko i pewnie jeszcze więcej.

Na niziny to sobie zostaw ten HT bo Trance to jednak 15kg klocek, da się oczywiście tym jechać po płaskim ale to nie jest jego ulubione środowisko.

Ja mam Reigna od 3 tygodni i tłuczę na nim takie pętle 20 km po płaskim i jeździ się na nim bosko mimo takiej geometrii. Podjeżdża znacznie lepiej niż mój sztywaniak. Na zjazdach rządzi. Jestem zakochany w nim po uszy. Trance brałem pod uwagę, ale Reign wygrał. Trance z pewnością da radę na to wszystko co piszesz. Kupuj czym prędzej bo ziomek co robi w sklepie z Giantem mówi, ze ceny na 2022 są zaporowe.

Dzięki za odpowiedzi. A jak Waszym zdaniem wypada on w porównaniu z takimi rowerami jak: Trek Fuel EX, Scott Genius, NS Define 130, Orbea Occam, itp. na podobnym osprzęcie - tj. rama, marka, itp.

Nie wiem czy znajdziesz kogoś kto objeżdżał wszystkie te sprzęty i ma porównanie ale wg mnie wszystkie są do siebie zbliżone. Giant i Trek mają dożywotnia gwarancję, nie wiem jak reszta. Cenowo chyba tez Giant się wybija. Z drugiej strony zawsze możesz iść za głosem serca i kupić ten który się najbardziej podoba.

Z drugiej strony zawsze możesz iść za głosem serca i kupić ten który się najbardziej podoba.

Zrobiłem dokładnie tak — kupiłem rower, który mi się podoba. Wg mnie wybór roweru nie musi być zawsze rozsądny. Kup co Ci się podoba.