Skocz do zawartości

Sztyca regulowana bez linki

Gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Gophfer napisał:

przycisk pod siodełkiem

Tylko zastanów się dobrze nad funkcjonalnością takiego rozwiązania. Odrywanie ręki od kierownicy w terenie i gmeranie pod siodełkiem. Hmmm...

Tylko zastanów się dobrze nad funkcjonalnością takiego rozwiązania. Odrywanie ręki od kierownicy w terenie i gmeranie pod siodełkiem. Hmmm...
No to akurat przy opcji dźwigni to jest jeden krótki ruch, zwłaszcza że rzadko jest tak że konieczność opuszczenia sztycy pojawia się nagle i niespodziewanie.

Tylko zastanów się dobrze nad funkcjonalnością takiego rozwiązania

No wiem , pacjent to kellys gate 70 2019 https://www.greenbike.pl/rower-gorski-kellys-gate-70-27-5-2019-p-3664.html I nie jest przystosowany fabrycznie do droppera

Są sztyce które mają nie tyle przycisk co dźwignię która powoduje opuszczenie sztycy i jej powrót na swoje miejsce.

Podeślesz jakiegoś linka

34 minuty temu, michalr napisał:

zwłaszcza że rzadko jest tak że konieczność opuszczenia sztycy pojawia się nagle i niespodziewanie

Mam zupełnie inne zdanie, ale OK. To jak przełączanie kanałów w TV bez pilota. Da się? Pewnie 😀.

@Gophfer, ja widzę trzy rozwiązania:

1. zewnętrzne prowadzenie linki
  2. wywiercenie otworu na linkę, ale dla wielu może to być zbyt kontrowersyjne 😂
  3. bezprzewodowe sterowanie, ale to już jest spora kasa...
Sprawdza się to?
Powiem tak - kolega miał takiego droppera w trailowej Meridzie, jeździł tym MtbCrossMaraton, Beskidy Trophy, Dukla Race i nie narzekał.
Mam zupełnie inne zdanie, ale OK. To jak przełączanie kanałów w TV bez pilota. Da się? Pewnie .
[mention=11596]Gophfer[/mention], ja widzę trzy rozwiązania:
  1. zewnętrzne prowadzenie linki
  2. wywiercenie otworu na linkę, ale dla wielu może to być zbyt kontrowersyjne 
  3. bezprzewodowe sterowanie, ale to już jest spora kasa...
To jest wszystko kwestia uznaniowa, jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz. To tak jak z rowerami, jednemu wystarczy do jazdy w górach rower za 5k a inny musi wydać 20k żeby móc jeździć.

Zobacz sobie na sztyce z zewnętrznym prowadzeniem linki
Specialized post command np

Nie wiem czy masz miejsce w insercie na przewody które wychodzą z ramy?
Możliwe ze po wsadzeniu sztycy z wewnętrznym przewodem, przewód sztycy zmieści sie między suportem a ramą, tutaj tą możliwość trzeba by sprawdzić
Poprzez wyciągnięcie suportu i przełożeniu przewodu w celu sprawdzenia tej możliwości

Jutro ci podam czy na reverb o skoku 150 mm ci sie zmieści
Zależy też jaki jesteś wysoki
Ja np mam 170 skoku sztycy ale mam 165 cm wzrostu. Czemu taka długa a to dlatego że cala sztyca do prawie nakrętki jest schowana w rurę podsiodełkową
Nie przeszkadza przy ostrej jeździe

Sztyca zakupiona oneup V2.1 plus squidlock. Potrzebuje porady (o ile jest to wykonalne bez wyjmowania supportu) jak przepchnąć przewód przez ramę. Załączam zdjęcie jak to wygląda w mojej ramię. U góry mam jeden insert na przewód. W Krakowie znalazłem tylko jeden serwis, który twierdzi że da radę zrobić to bez wyciągania supportu, reszta twierdzi że musi wyciągać..

a29c81fd5c20f6604b68261cd56fedb5.jpg

KrzysiekMTB

Widzę, że Orbea Oiz 🙂 - a próbowałeś tam po prostu włożyć przewód? Właśnie serwisuję sztyce w mojej Oiz i po prostu wkładam przewód a ten wychodzi tam gdzie trzeba - w ramie są prowadnice.

Widzę, że Orbea Oiz - a próbowałeś tam po prostu włożyć przewód? Właśnie serwisuję sztyce w mojej Oiz i po prostu wkładam przewód a ten wychodzi tam gdzie trzeba - w ramie są prowadnice.
Gorzej jak prowadnica jest uszkodzona
KrzysiekMTB
2 godziny temu, Gophfer napisał:

W moim H (Alu) nie ma prowadnic, moze masz wersje M (karbon)?

Tak, mam karbon. Słabo, że w alu nie ma. Jest opcja Jagwire, ale pewnie kosztuje więcej niż serwis - Pro Internal Routing Tool. W moim Reignie, też nie ma prowadnic i udało mi się poprowadzić kabel od droppera, bez wyjmowania supportu, chociaż zajęło mi to chwilę. Innych pomysłów nie mam.