Skocz do zawartości

Wygięta tarcza


ezvvi
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez leejoonidas,

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziędobry, wygieła mi się tarcza w Roweże i ociera o okładziny dźwięk jest bardzo głośny i nie da sie go znieśc. Serwis mam dość daleko a nie mam czasu i zaplanowałem se 3 wycieczki w las na wekend i chciał bym się dowiedzieć czy to mozna jakoś ściszyć z naprostowaniem raczej nie ma szans i czy gdybym ja to naprawił samemu to czy gwarancja nie zpstała by podwazona. A jeżeli da się to ściszyć to czy ocierające się okładziny z tarczą mogą coś uszkodzic, jqk by bylo to potrzebne to posiadam talona 2 29 2021.

Jest to jego pierwasza większa awaria i czy może to wpłynąć na jego dalsze działanie, tarcza nie wygląda na uszkodzoną ale jest, 

  • Rozwiązanie
Opublikowano (edytowane)

Bierzesz klucz nastawny, ustawiasz go na grubość tarczy, chwytasz kluczem tarczę w miejscu gdzie jest największe bicie, skrzywienie i ciągniesz kluczem w przeciwną stronę do bicia tarczy. Obracasz kołem i sprawdzasz gdzie występuje krzywizna tarczy i w tym miejscu ponownie próbujesz wyprostować tarczę kluczem nastawnym. Czynność tę powtarzasz aż do uzyskania prostej tarczy.

IMG_20211015_140150.jpg

Edytowane przez leejoonidas

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...