Skocz do zawartości

Sensa Giulia Evo Ultegra

Marcellos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Na początku chciałbym się z wszystkimi przywitać. 

W ostatnich latach niestety fora internetowe świecą pustkami chociaż chociaż nadzieje ze tu jest lepiej. 

W tym roku złapałem zajawke na kolarstwo szosowe. Zawsze rower mi towarzyszył w jakiś sposób, przez kilka lat posiadałem wiele różnych rowerow ( bmx, dirt/street, enduro, free ride ) a do szosowki dotarłem w tym roku. 

Początkiem roku kupiłem używanego Gianta Contend SL przerobionego na fitness/hybrydę. Chociaż prawdziwe i regularne treningi rozpocząłem w czerwcu to bardzo szybko adaptowalem się do nowych warunków. Jazda przez wiele lat chociaż w zupełnie innych dyscyplinach rowerowych pozwoliła na zbudowanie pewnej bazy. Miesiąc temu zdecydowałem że muszę kupić pełna szosowke z baranem. Z racji że mieszkam w Holandii to padło na Sense. Chociaż pierwotnie przymierzałem się do Gianta TCR.

I oto moja Giulia Evo Ultegra po małych modach. Zmienione zostały koła na ręcznie robione customowe obręcze z carbonu na piastach DT Swiss 240s oraz łańcuch KMC Gold. 

Uważam, że kupiłem rower na wyrost moich możliwości aczkolwiek nie ma już wymówek i ewentualnego zwalania winy na sprzęt. 

20210915_195639.thumb.jpg.96f50c60890524e1206490b2633cb39d.jpgPierwszy większy test jaki zrobiłem to trasa wokół jeziora Merkermeer, która wyniosła 150km . Czas 5.5h. Ten rower jest mega szybki! 

Niestety sezon się kończy ale mam nadzieję że uda się jak najlepiej przygotować do wiosny. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Marcellos

Wygląda super!

Też się zastanawiam nad tym rowerem ponieważ wizualnie mi się bardzo podoba ale nie wiem czy jednak nie iść w coś bardziej popularnego, żeby w razie czego nie było problemu z dostępnością części zamiennych itp:/ 

Możesz jeszcze napisać jaki wziąłeś rozmiar i jaki masz wzrost? 

Mam ok. 178cm wzrostu i rozmiar 55. W sumie to wszystkie części zamienne są latwo dostępne. Muszę jeszcze pokombinować trochę z ustawieniami siodla/bloków. 

A czym jeździsz dotychczas ?

Ja nie mam dużego doświadczenia z rowerami szosowymi, ale po przejściu z tego Gianta contend mialem wrażenie jakbym przesiadł się z Toyoty Avensis do Toyoty Supry. Agresywnie, sztywno, szybko. 😄

To pewnie na moje 190cm rozmiar 58 byłby ok. Akurat taki jest dostępnym na ultegrze za 14k w jednym sklepie.

Kurde bije się z myślami ;)

Ja mam obecnie Cube'a na Tiagrze i te dla mnie byłaby to znaczącą przesiadka :)