Skocz do zawartości

Rozmiar ramy trail - pomoc w doborze

il.ek.tro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chce zamówić ramę do budowy roweru trailowego, fulla. Planowana rama to: https://www.commencal-store.co.uk/frame-commencal-meta-tr-keswick-green-2022-c2x33291976

Mam 170 cm wzrostu, 79 cm przekroku. Patrzę na rozmiary i jak zwykle wpadam na granicy rozmiarów. Nie mam gdzie przymierzyc sie do tej ramy.

Mam rower XC hardtail w raczej dobrze dobranym rozmiarze. Mogę podesłać geometrie, choc wiem ze to 2 rożne bajki.

Jak się za to zabrać? Jakieś podpowiedzi, rady, sugestie? Jak coś wszelkie info uzupełnię w miarę rozwoju wątku.

Przy Twoim wzroście przede wszystkim patrzyłbym na reach. Ja mam 1.90 m i mam reach 470, 480 to dla mnie to maks. 465 mogłoby być dla Ciebie za dużo więc chyba skłaniałbym się do S ?, zależy jak długie masz ręce. Najlepiej jakbyś usiadł na rowerze z reach 460-470 jakimkolwiek i będziesz od razu sam wiedział. Reszta parametrów nie ma aż takiego znaczenia. Wheelbase im większy tym bardziej stabilny na zjazdach, gorzej w zakrętach, ale na to też nie ma zasady. Mondrakery Foxy np. są długie a bardzo zwinne mimo długiego wheelbase. 

No i pytanie ile masz lat i czy planujesz jeszcze rosnąć w najbliższym czasie. :P

Faktycznie, trudny wybór. Tak jak sugeruje @arturchory skupił bym się na reachu. Ja mam 189cm i reach 512... 🙂 u mnie dolną granicą jest 460. Więc eLka może Ci pasować, jeśli lubisz długie ramy, ale tego nie wiesz... Z drugiej strony jak jeździłeś na xc ht to pewnie na początku będzie Ci pasowała krótsza rama czyli S... A jak konkretnie chcesz jeździć? Po jakim terenie? Ile jest w tym gór? Jakie trasy Ci się najbardziej podobają? Lubisz prędkość 🙂 czy wolisz bardziej techniczne trasy?