Skocz do zawartości

Czym smarować tylne kółka przerzutki


leszek_r

Rekomendowane odpowiedzi

Przerzutka ma ponad rok ale trochę błota widziała ogólnie 2000 km jazdy mieszanej (teren /asfalt). Mam teraz zdjęty łańcuch i zastanawiam się czy czymś nie przesmarować kółek. Pod ręką mam tylko smary Shimano: PTFE TEFLON DRY oraz WET LUBE. Czy warto posmarować którymś z nich? Czy może kupić coś innego?

A może jeśli chodzą jako-taki (górne kółko chodzi lekko ale nie zakręci się po rozpędzeniu, dolne zakręci się ale po paru sekundach staje) to nie ruszać i zostawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kółka wykręcić, rozebrać łożyska (jakie by nie były), wyczyścić i nasmarować świeżym smarem najlepiej jakimś lekkim). Poskładać i zamontować. Zwrócić uwagę na kierunek. Popatrz na jakiś filmy na pewno szaju też takie coś pokazywał.

Odnośnik do komentarza

Niczym nie smarować z zewnątrz. dobrze czyścić z brudu.

16 godzin temu, vdcmike napisał:

Kółka wykręcić, rozebrać łożyska (jakie by nie były), wyczyścić i nasmarować

po 2 tys km? Po co? Zwłaszcza jak nic się z nimi nie dzieje.

Edytowane przez Danuel
Odnośnik do komentarza

Przerzutka tylna to SHIMANO Deore RD-M592. Rozkręciłem dziś kółeczka i - ku mojemu zaskoczeniu w przerzutce za ponad 200 zł są łożyska ślizgowe: tak samo jak w mojej starej Acerze. Pytanie czy smarować to smarami do łańcucha czy powinienem mieć jakiś specjalistyczny Shimano Grase? A może zwykły towot starczy ale tu się boje bo plastik bliskio.

Czy kółka od przerzutki wkręca się na kleju do śrub? Boje się że po zwykłym dokręceniu rozkręci mi się podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz: wszystko ładnie wyczyść złóż i skręć. Niczym nie smaruj, loktajta nie musisz używać, sam materiał, z którego wykonane są kółka (POM albo pokrewne) ma właściwości samo smarowalne. Ale jak cię już tak nosi to możesz tam dać kroplę zwykłej oliwki.

A co do łożysk ślizgowych, nie ma w nich nic złego. Kręcą się, łatwe w konserwacji i tanie przy wymianie. Spełniają swoją funkcję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...