Skocz do zawartości

Zębatka 24T lub 25T do direct mount Sram lub Shimano, Ew. Klasyczna zębatka na 4 śruby.


Koperas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam napęd w rowerze do dirtu oparty o piastę dartmoor Reel z driverem 10T i bmx’ową korbą z zębatką 25T. Chciałbym zmienić korbę na coś lżejszego i sztywniejszego, najlepiej na korbę mtb typu Sram GX lub Shimano Deore. Problem jest taki, że nigdzie nie mogę znaleźć zębatki 24T lub 25T na direct mount. Mogę rozważyć też inną korbę z mocowaniem zębatki na 4 śruby ale wtedy też jest problem dopasować do tego tak mała zębatkę. Z tego co wiem zębatki w driverze nie da się w tym przypadku wymienić żeby załatwić sprawę zębatka 13T z tyłu i 30 z przodu.

Przełożenie jakie chce uzyskać to 2,3-2,5.

czy ktoś z Was ma informacje czy istnieją takie zębatki lub jak rozwiązać ten problem?

Z góry dziękuje za pomoc 😃.

 

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Koperas napisał:

Mogę rozważyć też inną korbę z mocowaniem zębatki na 4 śruby ale wtedy też jest problem dopasować do tego tak mała zębatkę.

To może korba SLX M7000 + zębatka 24T lub 26T (BCD64 asymetryczna)

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

@Motke Właśnie też myślałem żeby pokombinować z korbą 2rz. znalazłem na necie tą korbę i zębatkę do niej. Pytanie tylko czy ta zębatka będzie miała jakąś możliwość regulacji linii łańcucha i co oznacza asymetryczna? Bo w opisie nie znalazłem nic o asymetrycznej.

Odnośnik do komentarza

Asymetryczna bo otwory na śrubę nie leżą równomiernie na "plusie" tylko na "iksie". Tak jak tutaj (to tylko przykład):
P-SM-CRM81_16869_1_750_750.jpeg

1 godzinę temu, Koperas napisał:

Pytanie tylko czy ta zębatka będzie miała jakąś możliwość regulacji linii łańcucha?

Do środka - tak. Dłuższe śruby + podkładki.
Na zewnątrz - nie.

Ale jeśli linia łańcucha dla BMX jest (podobno) 44 mm to ta mała zębatka będzie coś koło tego lub trochę więcej. Wtedy korekta podkładkami i przesuniesz bardziej do środka.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

@Motke Super, dziękuje Ci za wyjaśnienie. Na pewno jest to jakaś opcja. Zastanawia mnie przy tym rozwiązaniu jeszcze jak szeroki jednorzędowy łańcuch będzie siedzieć na zębatce, która normalnie obsługuje łańcuch np 9 rzędowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...