Skocz do zawartości

Pozycja - okrak

Rafał OneGear

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał OneGear

Witajcie, 

Znajomy zrobił mi fotę z tyłu podczas jazdy. Od jakiegoś czasu podejrzewam że źle pracują mi nogi.  

Co waszym  zdaniem powinienem zmienić w ustawieniach by uniknąć jazdy z kolanami na zewnątrz.. .

Dodam że mam spory brzuszek i podświadomie pedałuje jakby okrakiem czyli kolana idą mi na boki.

Jak to poprawić ustawieniami roweru. Dane:

Wzrost 179,noga 82,rower 29 er, rama 19",mostek 90 mm na plus , kierownica 780 mm,pedała SPD.

IMG_20210904_074743.jpg

Screenshot_2021-09-06-17-48-22-877_com.google.android.apps.photos.jpg Edytowane przez Rafał OneGear

Z tych zdjęć ciężko cokolwiek wywnioskować. Jeśli masz siodełko ustawione na prawidłowej wysokości, to musisz po prostu myśleć o tych kolanach, żeby je mieć na wprost, aż się to zrobi instynktowne. Siodełko ustawione za nisko może powodować ustawianie kolan na zewnątrz.

Wszystko zależy od tego jak długo już jeździsz. Sam po powrocie też tak zaczynałem - ale po jakimś czascie nogi same się "ustawiły". No i oczywiście za nisko siodełko też robi swoje - noga musi gdzieś "uciec". Przy czym jeśli jeździsz głównie po takim terenie jak na zdjęciach to nożej siodełko to dobry pomysł (albo zainwestuj w sztycę opuszczaną).