Skocz do zawartości

Co wybrać Magura Mt5 czy coś z oferty Shimano


majkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś postanowiłem iż przyszedł czas na zmiany, posiadam Shimano br-m447, zaczęły ciec(znaczy tylny) , postanowiłem zmienic je na coś innego zarówno Przód i tył i tu zadaje sobie pytanie co wybrać? Na oku mam Magury mt5, może ktoś takie posiada albo choć może troche opowiedzieć, może coś innego z oferty shimano np. XT-ki BR-M8100? Może lekko dołożyć i wziąć coś lepszego? Obecne hamulce nie były złe (ważę ok. 55kg),ale jednak (odpowietrzone, nowe klocki itp.) i hamowanie mogłoby być mocniejszy nie wspominujac o modulacji jeżeli możemy o niej mówić,chociaż jak na hamulce za naprawdę małe pieniądze nie jest źle. 

Odnośnik do komentarza

Jak zmienisz na Shimano model z 100tką w nazwie to szykuj się na zmianę manetek ... chyba, że masz w nowym 'stylu' EVki. Poczytaj sobie o tym, zanim wtopisz.

Jak ważysz 55kg to MT5 nie potrzebujesz. Może MT Trail Sport od Magury?

Odnośnik do komentarza

Ano. Te obejmy z EVek są wąskie stąd mieszczą się między mocowaniem klamki a 'dzyndzlem' wymyślonym przez sprawnego inaczej inżyniera. Daje to jakieś pole manewru z ustawieniem. Starsze są grubsze i szersze i może być tak, że w ogóle nie wejdzie manetka. Istotny jest również margines do ustawienia tego pod swoje preferencje i budowę dłoni.

Jeszcze dostępne są tu i ówdzie BL-M640 i do tego zamontuje się bez kłopotu każdą manetkę na obejmę. Do tego zaciski na ile kasa pozwala i po sprawie. Wyjdzie +-600zł z przewodami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...