Skocz do zawartości

Smarowanie łańcucha i głośna praca

kAs-09

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, gdzie ja popełniam błąd. Jest to kolejny raz kiedy tak się dzieje.

Łańcuch wyczyściłem dokładnie maszynką do czyszczenia łańcuchów Park Toola. Później wodą z mydłem a na końcu po wysuszeniu do każdego pojedynczego ogniwa wlalem kropelkę smaru Muc-Off. Po odczekaniu dłuższej chwili wytarłem łańcuch dokładnie szmatką.

Po takim zabiegu podczas pedałowania słyszę jak łańcuch chodzi jakby smaru brakowało.... Pamiętam jak oddawałem na serwis roweriu i darmową podstawową konserwację to napęd zawsze chodził cichutko po nasmarowaniu...

Może ja za mocno ściskam  łańcuch suchą szmatką przy wycieraniu łańcucha ze smaru? A może powinienem trzymać suchą szmatkę boki łańcucha a nie zarówno boki jak i górę?

Wariuję... o_O

A po smarowaniu przed wytarciem przekręciłeś korbą 1000 razy? Piszesz smar a nie oliwka. To chyba nie jest gęsty środek?

Oliwka :)

No właśnie nie kręciłem dookoła po nasmarowaniu!!!

Przejedziesz z 5 km będzie dobrze. Zawsze po dokładnym czyszczeniu łańcucha zanim olej wszędzie dojdzie pomiędzy rolki trochę czasu minie i wtedy jest uczucie suchego łańcucha drgania w pedałach itd. 

• Lubię to! 1
Przejedziesz z 5 km będzie dobrze. Zawsze po dokładnym czyszczeniu łańcucha zanim olej wszędzie dojdzie pomiędzy rolki trochę czasu minie i wtedy jest uczucie suchego łańcucha drgania w pedałach itd. 
Hmm ... trochę nim już przejechałem ;p na pewno ponad 5 km.