Skocz do zawartości

Montaż zacisku w ramie karbonowej

joohoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po wielu miesiącach poszukiwań stałem się szczęśliwym posiadaczem ramy karbonowej.
O razu przejdę do rzeczy. Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie przykręcanie sztywnej osi przelotowej, którą dostałem razem z ramą.

Na zdjęciu poniżej przedstawiam jak wygląda część osi, która ma się stykać z ramą i miejsce styku tego elementu z ramą:

20210824_191146.thumb.jpg.1eb73a5481fda509c1da55dc91e405bc.jpg20210824_191946.thumb.jpg.ac59e9499697883268ad37fba791dc2f.jpg

i teraz moje pytanie, czy tam powinna być jakaś podkładka czy po prostu kręcić jak jest i olać temat. Wydaje mi się, że te ząbki na osi w miarę odkręcania i dokręcania będą niszczyć to miejsce. Nigdy nie posiadałem ramy karbonowej i stąd ten dylemat.

Na stronie producenta nie znalazłem żadnej informacji na temat jakiejś podkładki, ale wolę zapytać profilaktycznie. Oglądając różne "Dream Buildy" na youtubach z użyciem owej ramy też nie zauważyłem żeby ktoś jakoś zabezpieczał to miejsce. Mimo wszystko chciałem poruszyć ten temat i poznać opinię innych co o tym myślą.

Poniżej rysunek ze strony producenta jak wygląda montaż tego elementu.

5010-4c_exp_views_4.thumb.jpg.9febbd9a1190c2dd5cf9fd76ca1ba3a6.jpg

Gwarancję dają dożywotnią, więc nie mam raczej czym się stresować, bo skoro podają takie dane techniczne to muszą być świadomi jakie elementy znajdują się w owym miejscu i że nie będzie problemów.

Edytowane przez joohoo