Skocz do zawartości

Spodenki na grubego zwierza

Szajba99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przychodzę z pytaniem, trochę mi głupio przyznać, że zapuściłem się do takiego poziomu - ale do meritum:
szukam JAKIŚ spodenek na rower, zostawmy wszelką ekstrawagancję, chcę się w to zmieścić.
O ile z dobraniem rozmiaru spodni nie mam większego problemu, to chyba o spodenkach "kolarskich" mogę zapomnieć.
Konkrety:
Wzrost 174 cm, waga 120 kg (sic!), wew. dł. nogawki 75 cm, klatka piersiowa 105 cm, talia 110 cm, pas 110 cm, biodra 125 cm, koniec uda 55 cm.
W końcu pytanie tytułowe - czy mam szansę na cokolwiek?

Pozdrower

Rogelli ma duże rozmiary, sam tez mam spora nadwagę i udało mi się tam dobrać. Przy 170cm i 95kg miałem spodenki XL. Teraz przy 86kg zszedłem do rozmiaru L. Myśle, że śmiało w XXL możesz celować, a najlepiej weź sobie 3 rozmiary, przymierz i niepasujące odeślij. To niestety jest krótkotrwała inwestycja ale w ten sposób najszybciej, szybciej niż odsyłać i brać kolejny. Z reszta zawsze to lepiej sobie porównać. 
Polecam też wziąć spodenki z szelkami, nie ma wtedy ucisku gumki na brzuchu i jest po prostu wygodniej. 

Pomierzyłem się porządnie, według rozmiarówki wychodzi w Rogelli rozm. 4XL. Zamówiłem sobie koszulkę i spodenki, zobaczymy, bo wszystko poza obw. klatki piersiowej mieści się w zakresach rozm. 4XL. Nie widziałem potrzeby zamawiania kilku rozmiarów z racji na to, że jestem w środku zakresu rozmiaru.

51 minut temu, Rebeliant86 napisał:

No to możesz się zdziwić, bo ja po przymiarce rogelli mam rozmiar mniejsze ciuchy niż wynika to z tabeli. Pamiętaj, że to mimo wszystko lycra. 😉

A tak w sumie, jest jeszcze sugerowany wzrost w rozmiarach i 4XP to by było coś okolice 190 cm, czy to może mieć wpływ na to że szelki mogą być za długie i przez to spodenki będą się źle układać?

Shimano!

Ciuszki, a raczej plandeki 😁 doszły. Test w boju został odbyty.
Rozmiar pasuje dobrze, aczkolwiek jak chodzi o koszulkę, to 3XL byłoby wystarczające, ale wtedy byłbym narażony na większą ekspozycje bembna :)
Ogólnie jest kosmos po prostu. W trakcie jazdy mogłem zapomnieć o podwijających się i wjeżdżających pod doope nogawkach, po przyjeździe do domu ciuchy nie wyglądały jak ścierka którą ktoś przed chwilą wrzucił do basenu (co ciekawe byłem absolutnie [u]suchy[/u]), jeszcze kieszenie w koszulce
robią robotę, co prawda byłem ciut sceptycznie nastawiony do wsadzania tam rzeczy, ale są tak głębokie że chyba bym musiał beczkę w powietrzu zrobić żeby coś wypadło, pojemność więcej jak wystarczająca.
Aczkolwiek natrafiłem na pewien problem, gdyż mam wrażenie że wkładka jest trochę zbyt długa, przez co (przepraszam z infantylność stwierdzenia) delikatnie obiłem sobie nabiał, ale to chyba kwestia dobrego ustawienia "produktów w koszyku".
Jakby się ktoś jeszcze zastanawiał, to polecam jak z Warszawy do Nowego Jorku.

Pzdr

Czasem przy przesiadce ze zwykłych spodenek na wkładkę warto jest opuścić czubek siodła aby jajka nie cierpiały. Pochyl delikatny o 1-2 stopnie powinno wystarczyć.