Skocz do zawartości

konwersja z 2x11 na 1x11

dele

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Proszę o rady odnośnie konwersji napędu z 2x11 na 1x11. Chciałbym najmniejszym kosztem doprowadzić do likwidacji największego blatu 50 i pozostawienia 34. W chwili obecnej wygląda to tak:

lewa manetka Shimano st-r7020

korba fc-rs510 50-34

kaseta 105 /11

Jak zachowa się manetka przy braku napięcia ze strony linki przerzutki (likwidacja)?

Rozumiem że pozostałą koronkę wypadałyby przesunąć na środek względem kasety, jak?

Czy zastosować nową koronkę narrow wide czy jednak stara może pozostać?

Jakie śruby z kominami? O wielu rzeczach pewnie jeszcze nie pomyślałem. Za wszelkie rady będę wdzięczny!

Dlaczego z szosowej korby chcesz przejść na napęd praktycznie MTB 34? Generalnie musisz kupić blat narrow wide, najlepiej całkiem nową korbę z prawidłową linią łańcucha - nie wiemy jaką. Jeśli z tyłu jest przerzutka bez sprzęgła to najlepiej na taką zmienić i tyle. Jaki zakres tylnej kasety potrzebujesz, 11-42?

Hey, dzięki za odpowiedź! Kaseta 11-34T, przerzutka Shimano 105 RD-R7000-DGS, 11-Speed. Dlaczego zmiana? Ponieważ to rower przełajowy z taką właśnie korbą :/ Poruszam się głównie po szutrach, lasach i bezdrożach. 50T praktycznie mało używam. 34T daje radę, myślę że 36/38 mógłbym również spróbować. Mam problem aby do tej korby dobrać zębatkę narrow wide z asymetrycznym rozstawem na 110BCD. Znalazłem na znanym portalu 'Wolf Tooth Components koronka 38T 4x110BCD ovalna'. Koszt - około 360,- 

Co przy tym wszystkim będzie najbardziej optymalne? Na co zwrócić uwagę i czy będzie to ze sobą współgrało? 

Szukaj takich zębatek na Ali. Kaseta bardzo gęsta. W Gravelu mam 11-42, korba 36. Szybkich biegów nie brakuje ale w prawdziwych górach bardzo stromych podjazdów nie dałem rady. Masz, krótką przerzutkę. Kup 105 czy inną ze sprzęgłem. Kaseta 11-36 to minimum. Może obsłuży nawet szerszą. Korba to już w zależności od kasety. Więcej niż 38 nawet nie myśl.