Skocz do zawartości

Jakie nowe obręcze 27.5

Gophfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
"myszkuje" mi tył, w zakrętach czuje się niepewnie, zwalniam bojąc się uslizgu, tracę frajdę z jazdy sad.png. Pacjent to kellys gate 70 https://www.greenbike.pl/rower-gorski-kellys-gate-70-27-5-2019-p-3664.html (obecnie opony to Conti cross king przód 2.3 tył 2.2)

Mysle że to przez zbyt waskie obręcze i chyba trzeba je wymienić. Tylko nie mam pojęcia na jakie a przede wszystkim jaką szerokość wybrać. Piasty bym zostawił nie wiem co ze szprychami. Waga dla mnie nie jest najważniejsza, liczy się stosunek jakości do ceny.

Planuje przejść również na bezdetki. Poleci ktoś coś konkretnego no i czy mogę wymienić same obręcze czy te szprychy też podejdą, czy może jednak do obreczy tubless trzeba specjalne szprychy.

Dzięki za porady, te dt swiss chyba fajne no i te czerwone wstawki fajnie by wyglądały z moim rowerem smile.png
Tylko trochę drogo, fajnie byłoby zmiescic się do 200zl/szt, może max 250. Nie wiem jak te dt swiss mają się do moich piast (tył novatec d162sb-sl-b12 przód
novatec d791sb-b 15).
Te Novateki to raczej nie jest jakaś wysoka półka i może te obręcze dartmoor będą bardziej zbliżone jakością, lub może ktoś coś jeszcze poleci tak aby pasowało do piast, bo ich raczej nie chce wymieniać.

Na tylnej obręczy bym nie oszczędzał. Przód możesz kupić coś gorszego. Rzuć okiem jeszcze na dt e532 czy jakoś tak. To jest budżetowa wersja ex. Zajrzyj tez na olx. Dużo jest ofert kół z demontażu nawet z 0 przebiegiem. Nieraz można trafić na fajna oferte

Zwykły użytkownik raczej nie zajedzie nawet tych alexrimsòw  , dartmoor też został stworzony do ciężkiej wyrypy a jakbym miał wydać tak konkretna kasę jak za te budżetowej  obręcze dt Swiss to za mniej da się kupić , lżejsza i równie mocna obrecz 

https://www.olx.pl/d/oferta/obrecz-spank-oozy-trail345-29-622x30-32-otw-nowa-kl-223-CID767-IDKFtNP.html

Wybrałem nawet taka z czerwonymi dodatkami , na allegro masz nawet ztr flow ex za 199 zł ale zastanów się czy ci to wszystko potrzebne , bo moim zdaniem nawet te alexrimsy wystarcza 

Zorientuj się najpierw jaki ma rower ,zmienia obręcze które mają 18mm wewnętrznej, i ich nie zajeździł a ty mu proponujesz budżetowe obręcze jakby jeździł w enduro , miałem te alexrimsy to mocne obręcze , lepiej zrobi jak zainwestuje w dobre szprychy , nyple i dobrego kolodzieja

• Lubię to! 1

@polmaj trochę ma rację ja to nie jestem jakis wyczynowiec, a już napewno nie jeżdżę enduro . Zdziwiony byłem że polecacie mi obręcze do enduro, może przez to że są szersze. Obecne obręcze to nawet nie udało mi się jakoś mocna skrzywić. Zgłaszam się z problemem myszkowania roweru w zakrętach. Poprzedni rower miałem na obręczach WTB STP i23 i tam było lepiej pod warunkiem że nie miałem zbyt małego ciśnienia. Stąd moja myśl że mój obecny problem to przez zbyt waskie obręcze, no i chce przejść na tubless. Zresztą jak kupowałem tego Kellysa to ktoś zwrócił mi uwagę że zbyt waskie obręcze, 18 to trochę kicha jak na moje pseudo XC
Myślalem o obreczach max 25mm a tu mi polecacie 30mm. Wiem co mi da szersza obręcz większą stabilizację w zakrętach (na to liczę) ale zawsze są dwie strony medalu. Nie wiem jaki jest minus szerokich obręczy.?
Mogę kupić te dt swiss, czy też całe koła za 1500, tylko uważam że tego niewykorzystam, tzn ich potencjału.
Jak nikt nic innego nie poleci to może zdecyduję się na te dartmoor. Są szersze (o ile nie potrzebuje węższych), cena spoks.

Kurde jakoś się zabrać do tego nie mogę. Liczy i ciężko będzie zamknąć się w 800zl (obręcze, szprych i robota) . Stąd pytanie czy dałoby radę kupić jakieś sensowne nowe koła do 1000zl z piastami niegorszymi niż te moje novateci?

W dniu 11.09.2021 o 16:39, Gophfer napisał:

Kurde jakoś się zabrać do tego nie mogę. Liczy i ciężko będzie zamknąć się w 800zl (obręcze, szprych i robota) . Stąd pytanie czy dałoby radę kupić jakieś sensowne nowe koła do 1000zl z piastami niegorszymi niż te moje novateci?

Generalnie w tej półce cenowej to chyba tylko Novatec jest sensownym wyborem, ewentualnie może na przód Novatec np. 791 a na tył DT 370. Te DT E532 wydają się sensowne. Napisz do kilku firm co składają koła np. Wojczal i myślę, że na Novatec-u złożysz do 1k coś, na tylnej DT to pewnie trzeba trochę 100-200zł dołożyć. 

Edit: Na szybko skonfigurowałem u Wojczala, 2x27,5" DT E532 przód Novatec N791, tył DT 370 z ratchet 18T z taśmami i wentylami pod mleko jakieś 1080zł powinieneś mieć komplet kółek. 

Edytowane przez DarekH