Skocz do zawartości

Dźwignia blokady rockshox reba rl

Piter7707

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w doborze dźwigni blokady amortyzatora rockshox reba rl 100 mm, rower to rockrider XC 500.Orginalna dźwignia blokady combolock  to jakaś porażka. Zastanawiam się czym ją zastąpić dźwignia orginalna  w opisie ma ciąg 18 mm,Orginalne dźwignie rockshox poplock i onelock niewiem czy będą pasować w opisie gdzieś tam widziałem że mają chyba ciąg 10 mm no i nie mało kosztują, Ktoś może pomoże mi w doborze czegoś dobrego w rozsądnej cenie

1629389628810466511481611399122.jpg 16293897539328333903785360676290.jpg

IMG_20210819_183427.jpg Edytowane przez Piter7707

Stosując manetkę o mniejszym ciągu bedziesz musiał zdecydować czy w pozycji otwartej ma być pełen przepływ (minimalne tłumienie kompeesji) ale brak pełnej blokady w pozycji zamkniętej czy pełna blokada i niepełne przpływ. Można to też dowolnie przesuwać. Zrób sobie test na sztywno na jakimś starym ścinku linki blokując pokrętas w rożnycb pozycjach pamiętając, że będziesz miał tylko 10mm między nimi.

• Pomógł 1

Dzwoniłem do serwisu rockshox  dedykowana dźwignia po podaniu numeru amortyzatora to dźwignie one,twist,pop lock .Pop lock odradzają,Wychodzi (serwisant potwierdził)na to że ciąg 10 mm, Zmierzę jeszcze  ciąg linki Kupować te w/w czy macie sprawdzone jakieś zamienniki?

Edytowane przez Piter7707