Skocz do zawartości

Dłuższe Chwyty do kierownicy


SylwesterS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!

 

Posiadam rower KROSS Level 5.0 gdzie długość chwytu wynosi 13 cm. Kupiłem chwyty nowe o długości 14 cm ale są zrobione lepiej i dobrze w dłoni leżą. Pytanie czy bezpieczne jest przesunięcie wszystkiego to jest blokada amortyzatora, dźwignia hamulca oraz dźwignia zmiany przerzutki. Muszę to wszystko przesunąć tak bym zyskał 1 cm rury kierownicy. Ponieważ producent wymyślił chwyt 13 cm to jak to przesunę to zachowam jeszcze standard bezpieczeństwa? Czy coś takiego można stosować i wymieniać na dłuższe chwyty. Proszę o wasze zdanie, opinie może sami tak zrobiliście i jesteście zadowoleni.

 

Pozdrawiam

 

Sylwester

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że możesz przesunąć klamki i manetki. Niezależnie od szerokości chwytów należy je ustawić w takiej odległości, aby były wygodne. O ile nie masz super drobnych dłoni, to ustawienie klamek hamulcowych tuż przy krawędzi gripa nigdy nie będzie ergonomiczne.

Dobrze widać to na poniższym zdjęciu:

Bremse-richtig-einstellen-5-von-11-neu.j

Fotka pochodzi z tego artykułu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki masz racje, przesunąłem sobie akcesoria nie co do środka i grup mi wskoczył. Mam teraz inny problem otóż mam manetkę do blokowania amortyzatora i ta manetka nie była nigdy odkręcania. Pomijam fakt, że ciężko jest dostać się do tej śruby, bo jest nisko i przechodzi wzdłuż manetki. Mimo wszystko wsadziłem Kluczewska imbusowy i niestety rozwierciłem śrubę. Nie wiem czemu ta śruba się nie odkręciła pewnie się zapiekła. Czy jest jakiś jeszcze sposób na to czy zostaje tylko zepsucie urządzenia i kupienia nowej manetki z linką a może da się rozwiercić śrubę?


Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak wygląda ta manetka i śruba, więc trudno powiedzieć. Może dałoby się rozwiercić tylko łeb śruby, żeby zdjąć manetkę, a potem jakoś wydostać z niej sam gwint i wstawić nową śrubę. Manetkę blokady do Suntoura można dostać za 80zł, albo i taniej gdzieś na OLX. Dla Rock Shoxa, lub Foxa to większy wydatek.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za informacje, najwyżej kupię za 80 zł a tą manetkę trzeba będzie przeciąć i tyle. Trzeba jednak dbać i smarować takie śruby jak widać zapiekła się albo ktoś inteligentnie za mocno skręcił a jest opisane by skręcić z siła 2-2,5 Nm


Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...