Skocz do zawartości

Szosa / gravel / fitness

Roni90

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie zastanawiam się nad nowym rowerem, jeżdżę w tym momencie na crossie i chciałbym spróbować jednak czegoś na szosie.

Moja jazda to zwykle średnio 50km w większości asfalt, chciałbym aby opony miały minimalną szerokość 32mm. Zdarzają mi się też dalsze wyjazdy około 150km też głównie po asfalcie ale nie chciałbym się bać wyskoczyć na jakiś szuter czy chodnik.

Zastanawiam się z podanych poniżej rowerów:

1. Giant Fastroad sl 2

2. Giant contend ar3

3. Giant revolt 2

4. Merida speeder 200

5. Merida speeder 300

6. Merida silex 200

7. Trek domenę al 3 disc

8. Specialized sirrus 3.0 

Proszę o informację na który rower był by lepszym wyborem, oraz czy skupiać się na grupie napędowej Sora czy jednak wystarczający będzie claris. Dodam że jeżdżę w mieszanym terenie raz płasko a czasem górki. Moi faworyci to Giant contend ar3 oraz Merida silex 200.

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedz, zawęziłem wybór do 2 modeli:

- CONTEND AR 3 (lub 4)

- Domane AL 3 Disc (lub 2 Disc)

Na plus CONTEND jest lżejszy niż trek, za to Domane ma więcej otworów montażowych w ramie. Claris lub sora myślę że mi wystarcza do amatorskiej jazdy po asfalcie czasem po utwardzonej drodze.

Gianta ma swoją śmieszną sztycę (D-Fuse), która ma zalety i wady. Dla mnie odpada - nie lubię "niestandardowych" rozwiązań.

Kierownica typu baran to wydatek. Tak w zestawieniu dałeś Meridę Speeder'a z prostą kierownicą, która w mniejszych pieniądzach daje Ci Tiagrę i hydrauliczne hamulce. Manetki Tiagry (baran/płaska kierownica) działają z tańszym GRX'emgdybyś jednak chciał zjechać z asfaltów kiedyś - upgrade jest tańszy (zmieniasz przerzutkę na GRX i śmigasz). Silex i Trek mają sztywne ośki - czym wyróżniają się na tle innych. Z drugiej strony zupełnie różne rowery zestawiłeś. Silex jest bardzo mocno "wyluzowany" i nie do dostania. Tak samo jak Trek.