Skocz do zawartości

Widelec 1 i 1/8 w miejsce headshocka


RaTer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam niesprawny amortyzator headshock w mojej ramie Cannondale MTB. Amortyzator ten ma rurę sterową grubości bodajże 1,56 cala (może 1.5??, a to 0,06 to niedokładność mojego pomiaru)? Chciałbym go więc wymienić na coś innego (koła 26'')

Pytanie: czy da się zamontować 'standardowy' widelec/amortyzator w miejsce headshocka? Widziałem ramy cannondale takie jak moje z innymi amortyzatorami, więc podejrzewam, że tak? Ale żadnych adapterów/przejściówek nie mogę znaleźć.

Ewentualnie: szukam sztywnego widelca 26'' pod ramę cannondale (a więc rura sterowa 1.56? cala), z mocowaniem na hamulce szczękowe. Jakby ktoś na jakiś ali znalazł takie cudo w carbonie to by było idealnie, ale ja nie znalazłem, same taperowane jak już.

Mógłby podpowiedzieć ktoś czy headshock ma 1.56 czy 1.5? Z pomiarów wychodzi jak nic mi 1.56, a gdzieś widziałem info, że 1.5

 

Edytowane przez RaTer
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2021 o 15:20, RaTer napisał:

Mógłby podpowiedzieć ktoś czy headshock ma 1.56 czy 1.5? Z pomiarów wychodzi jak nic mi 1.56, a gdzieś widziałem info, że 1.5

A w którym miejscu to mierzysz?
Tam gdzie jest nabita bieżnia czy tam gdzie przykręcasz mostek?

W dniu 5.08.2021 o 15:20, RaTer napisał:

Widziałem ramy cannondale takie jak moje z innymi amortyzatorami, więc podejrzewam, że tak? Ale żadnych adapterów/przejściówek nie mogę znaleźć.

Zmierz zewnętrzną średnicę główki ramy na dole i na górze.

Odnośnik do komentarza

Rura sterowa headshocka wszędzie ma taką samą średnicę, więc miejsce pomiaru bez znaczenia.

Po co mi zewnęrzna średnica główki ramy? Jak już wewnętrzna ma znaczenie. Zresztą tak naprawdę jedyne co istotne w moim problemie to średnica rury sterowej amortyzatora. Potrzebuję bowiem przejściówkę, która z 'standardowej' 1 i 1/8'' rury sterowej zrobi taką samą 'grubość' rury sterowej jak w obecnym amortyzatorze. 

A więc tutaj pytania:

  • jaką średnicę ma rura sterowa headshocka? Raz widzę info, że 1.56'', a gdzie indziej, że 1.5''. Mi z pomiarów wychodzi jakieś 1.53'' :D
  • czy istnieje przejściówka/adapter do mocowania amortyzatora ze 'zwykłą' rurą sterową 1 i 1/8'' w ramie cannondale przystosowanej pod headshocka?
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, RaTer napisał:

Rura sterowa headshocka wszędzie ma taką samą średnicę, więc miejsce pomiaru bez znaczenia.

Nie wiem jak w headshocku ale w normalnych widelcach czy to z prostą rurą 1.125" czy tapered (1.5") rura sterowa lekko się rozszerza na samym dole ponad nominalny wymiar aby nabić dolną bieżnię.
Stąd te pytanie.

6 godzin temu, RaTer napisał:

jaką średnicę ma rura sterowa headshocka? Raz widzę info, że 1.56'', a gdzie indziej, że 1.5''. Mi z pomiarów wychodzi jakieś 1.53'' :D

A jakie to ma teraz znaczenie skoro i tak idzie na śmietnik?

7 godzin temu, RaTer napisał:

Po co mi zewnęrzna średnica główki ramy? Jak już wewnętrzna ma znaczenie.

Masz rację. Tak naprawdę liczy się wewnętrzne średnice główki ramy.
Skoro już wybiłeś stare stery z ramy to podaj jaka jest wewnętrzna średnica główki ramy na dole i na górze.

7 godzin temu, RaTer napisał:

czy istnieje przejściówka/adapter do mocowania amortyzatora ze 'zwykłą' rurą sterową 1 i 1/8''

To coś to po prostu stery na 99% ZS (Zero Stack czyli tzw półzintegrowane).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...