Skocz do zawartości

Zmiana Hexagon 7.0 na Rockrider XC100 - geometria ramy, same zalety?

Piccolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od roku użytkuję Kross Hexagon 7.0 Zamysłem było ruszenie się zza biurka, stąd wybrałem model rekreacyjny. Ale okazało się że po czasie zaczynam jeździć szybciej i lepiej, więc wymieniłem niedawno amor z uginacza na RockShox Recon Silver RL - jest znaczna różnica w komforcie jak i prowadzeniu, oponki na Conti Raceking 2.2 Ale mam wrażenie że pomimo odwrócenia mostka na minus, nadal plecy nie atakują jak powinny - pewnie tutaj winą jest geometria ramy która jest bardziej na wyprostowanie niż atak. Zacząłem śmigać z sąsiadami po leśnych trasach, jeden z nich ma RockRider XC100. I teraz pytanie, czy do amatorskiej jazdy po lesie, średnio 2x w tygodniu po 30-40km jest sens zmieniać Krossa na RockRidera? Przemawia za mną geometria ramy, szersza kierownica, 1 blat. Ale pytanie czy może to nie taki trochę overpowered jak na moje potrzeby? Dzięki za opinię :)

Jeżeli kasa nie jest problemem a jeździ Ci się lepiej to wymieniaj 🙂

Ewentualne zmiany napędu czy kierownicy w tym Krossie mogą nie być dla Ciebie wystarczające jeżeli sama pozycja wymuszona geometrią ramy Ci nie do końca pasuje.