Skocz do zawartości

Złamanie łokcia z przemieszczeniem - przebieg leczenia


olcia_555

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Na ostatnim treningu rowerowym złamałam rękę, dokładnie łokieć, w 3 miejscach, z przemieszczeniem. Łokieć składali operacyjnie, wsadzili tytanową blachę i zespolili staw śrubami. Nie mam ręki w gipsie. Zabieg miałam 3 dni temu. Jestem psychicznie załamana całą sytuacją, bo po 1. Ręka mnie napier... non stop mimo leków. Spuchła do granic możliwości aż do palców i bardzo mrowieje. Czy to jest normą po takich zabiegach? Po 2. kiedy zacząć rehabilitację ręki, żeby w miarę możliwości wróciła do pełnej sprawności? Po 3. szukam osoby z podobną sytuacją, żeby wymienić się doświadczeniami. Jest tutaj na forum ktoś taki? 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza

Ręce opadają. Uważasz, że na tym forum jest tłum ortopedów operatorów??? Internet to ostatnie miejsce gdzie należy szukać pomocy medycznej! Dlaczego nie ufasz swojemu lekarzowi? Rozmawiałaś z nim? Możesz zrobić konsultację u innego lekarza. Jeśli lepiej się poczujesz to zapłać znanemu profesorowi 500zł za 5min konsultacji na której usłyszysz to samo co od specjalisty za darmo w szpitalu. Z ciekawości zapytam ile masz lat?

Odnośnik do komentarza

@KonradTrek800 oczywiście, że nie szukam tutaj porady medycznej. Tylko osoby, która miała podobną sytuację lub może nieco wiedzieć na ten temat. Napisałam co mnie trapi. Rozmawiałam z lekarzem wychodząc ze szpitala i w czwartek mam wizytę kontrolną.

Serio, nie można zapytać na forum czy ktoś miał podobnie, bo mnie to martwi? Od razu trzeba zjechać z góry na dół? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli zareagowałem zbyt ostro przepraszam. Powtarzam, jedyną osobą która udzieli Ci rzetelnej i fachowej informacji jest twój lekarz prowadzący na najbliższej wizycie. Nie ma drugiej osoby, która miałaby podobne złamanie, bo każde jest inne i leczenie, zabieg, operacja inaczej przebiega.
Na tym forum pytasz jak naprawić lub kupić optymalny rower ale do cholery nie szukajmy informacji w necie jak się specjalistycznie leczyć czy wybudować most nad Wisłą. Od tego są specjalistyczne uczelnie i kilkanaście lat nauki zawodu lekarza czy inżyniera.
Dr google to największe zagrożenie obok nierobów celebrytów wszelkiej maści.
Jestem pewien, że szybko wrócisz do zdrowia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

@KonradTrek800 zrozumiałam Twój przekaz :) tylko forma już nie ta, bo poczułam się jakbyś kopał leżącego. I oczywiście zgadzam się z Tobą, że każdy uraz jest inny, że tylko specjalista powinien się wypowiedzieć w tej sytuacji opierając się na moim przypadku. Nie ma co porównywać z innymi urazami. Każdy też ma inny organizm i inaczej będzie reagował.

Tak jak pisałam, po prostu szukałam zrozumienia, bo moja desperacja i strach sięgnęły zenitu przy tak napier... bólu ;) Mimo wszystko, dzięki za Twoją odpowiedź, trochę postawiła mnie do pionu. 

10 godzin temu, Piter- napisał:

Jak miałem złamany obojczyk bolało mnie z dwa tygodnie a spuchnięte tez do tego było
Także tak jak pisałem tak to wygląda

Dzięki za Twoją odpowiedź! Więc utrzymujący się obrzęk nie jest niczym nadzwyczajnym. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Obrzęk tym bardziej będzie się utrzymywał po takiej operacji
Musisz na razie zwyczajnie zapomnieć o rowerze i zająć się sobą
Wiesz nie jestem lekarzem
Ale jak wstawili ci blachy to i będą musieli je za jakiś czas wyjąć

Odnośnik do komentarza

Ja na szczęście nie miałem mimo tego ze kilka kontuzji na rowerze miałem
-zlamana ręka
-złamany obojczyk
-połamana twarzoczaszka
-polamane zebra
-potłuczone łopatki
-pęknieta szczeka
-skręcenie stawu skokowego na rowerze z 3 razy teraz też w sumie to moje 9 skręcenie
Jestem jak ten kolekcjoner
Dodam tylko że każda kontuzja jest odczuwała i każda dosc dlugo sie leczyła

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...