Skocz do zawartości

Flyer Upstreet 3 - ramie korby odpada


michaljerzylew

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc jako absolutny laik - zarówno w temacie rowerowym jak i w temacie wszelkich prac DIY. Zakupiłem niedawno rower elektryczny FLYER Upstreet 3 (https://www.flyer-bikes.com/en/urban/detail/upstreet3) . Po długim oczekiwaniu i wielkim wydatku - w końcu przyjechał. Niestety po przejechaniu około 100 km najpierw rower zaczął wydawać dziwny metaliczny dźwięk podczas pedałowania, a potem całe ramie pedału odpadło.

Po obejrzeniu go okazało się, że zębatki, które są w środku są "zjechane". Napisałem do Flyera - przysłali mi nowe ramie do pedałów - dokręciłem je i niestety po około 2-3 km problem znowu powrócił. Rower wydaje metaliczny dźwięk i boję się, że za chwilę będę miał ten sam problem.

Rower kupiłem w Niemczech i odesłanie go w dwie strony na palecie będzie mnie kosztowało prawie 2000 PLN więc wolałbym naprawić problem lokalnie. Niestety najbliższe serwisy do których mogę na nim w miarę bezpiecznie dojechać mówią mi, że nie podejmują się napraw rowerów elektrycznych.

Czy jest to jakiś w miarę standardowy problem, który mógłbym spróbować zaadresować samodzielnie?

Z góry dziękuję za wszelkie porady, tropy lub cokolwiek co mogłoby mnie naprowadzić na rozwiązanie problemu.
Załączam zdjęcia po pierwszym wypadku.

IMG_3506.jpg IMG_3511.jpg IMG_3512.jpg IMG_3513.jpg IMG_3516.jpg
Odnośnik do komentarza

Korba musiała się ruszać na boki zanim odpadła. Musiałeś poczuć wcześniej, że coś jest nie tak.

Uszkodzenia korby wyglądają jakby ktoś wbił korbę na wielowypust na siłę i ile wlezie uszkadzając w ten sposób pasowanie dwóch elementów. Trochę słabo widać na zdjęciach.

Korbę powinno się nałożyć na oś, lekko dobić gumowym młotkiem a na koniec dokręcić śrubą i tyle. Możliwe, że ktoś dobijał do oporu aż zniknie szczelina między korbą a łożyskiem a to wielki błąd bo mógł uszkodzić wnętrzności silnika.

Metaliczny dźwięk raczej nie będzie się wydobywał z tego połączenia. Miękkie aluminium i twarda stal nie wydają takiego dźwięku, luźne połączenie będzie się gibać a ruch tych elementów poczujesz pod nogą lecz nie usłyszysz.

Musisz bardziej określić w jakim momencie pojawia się ten dźwięk. To może być wiele rzeczy, od strzelających śrub na mostku po pracującą sztycę siodełka. Rama roweru jest jak pudło rezonansowe :D aż dziwne, że jeszcze nikt nie napisał symfonii na rower :D 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...