Skocz do zawartości

Czy można używać blokady w amortyzatorze do utwardzenia go np. do większych skoków itp?

Fili

Rekomendowane odpowiedzi

blokuje się po to, żeby był sztywny (żeby się nie ruszał)

jak bedziesz skakał za zablokowanym amorze, to go w końcu rozwalisz

niektóre foxy mają/miały "flod gate" (mogłem coś pomylić), takie zabezpieczenie, które zwalniało blokadę przy dużym uderzeniu

może tokena sobie zapodaj, zwiększa progresję

• Lubię to! 1

@ravenJa mam taką z kilkoma pozycjami (RockShox Recon RL 130mm) jak się trochę przekręci to się robi twardszy, ale nie zablokowany. W takim przypadku można trochę utwardzić manetką amortyzator do skoku?

Co masz na myśli przez pojęcie większych skoków? Tłumik rl to typowy XC. Dropy około 0,5m spoko ale jak zaczniesz nim skakać coś dużego i to na zamkniętym tłumiku to zaraz go rozklekotasz.

• Lubię to! 2

Nie dobijam go, ale brakuje 3 cm po skoku z krawężnika i nie wiem czy na skokach około 0,5m go nie dobije.

Jak było większe ciśnienie to nie najlepiej działał na spokojnych przejażdżkach 

nie ma nic złego w dobijaniu (korzystanie z całego skoku), o ile nie zdarza się zbyt często

zainteresuj się tokenami (te chore zangielszczenia :P), to nie takie drogie, a jak masz rs, to nie powinno być problemu

jednak sprawdź jak to u Ciebie wygląda (model/rocznik)

• Lubię to! 1

Z tego co wiem to recona można napompować, bo jest on powietrzny. Zwiększ ciśnienie w lewej komorze amortyzatora powietrznej, od góry wentylem typu Schrader. Poza tym Dawid Godziek mówił w swoim bikechecku że on ustawiając amortyzator zamyka regulację kompresji czyli blokuje amortyzator. Wtedy ugina się tylko niewiele i nic się nie dzieje (pike dj).

• Lubię to! 1