Skocz do zawartości

Triban RC520

papaj42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat wałkowany już 1000 razy, ale ciężko mi znaleźć opinie kogoś z moim wzrostem. Mam 189cm i przekrok 87cm.

Mam opcję kupić trabanta w rozmiarze L (56,4), ale wg kalkulatora powinienem mieć raczej XL (58). Mimo wszystko wg rozmiarówki łapię się jeszcze na L. Czy przy moich wymiarach kupowanie tego roweru w rozmiarze L to głupota? Dodam, że to będzie pierwsza moja szosa i raczej nie będzie katowana. Ma służyć do dojazdów do pracy i lekkich wycieczek po 100km max, nie interesuje mnie mocno agresywna jazda.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz możliwość wypożyczenia (Decathlon niektóre modele wypożycza) to leć wypróbować. Jeden rozmiar pewnie będą mieć dostępny. Nie kupuj impulsem,bo potem możesz żałować.

Odnośnik do odpowiedzi

Wypożyczenie niestety dostępne jest dopiero za minimum tydzień, do tego czasu rower może się już sprzedać, a to jedyna oferta dostępna dla mnie. Dlatego jestem ciekaw czy ktoś o podobnych wymiarach miał ten sam dylemat.

Odnośnik do odpowiedzi
Wypożyczenie niestety dostępne jest dopiero za minimum tydzień, do tego czasu rower może się już sprzedać, a to jedyna oferta dostępna dla mnie. Dlatego jestem ciekaw czy ktoś o podobnych wymiarach miał ten sam dylemat.
Tak samo myślałem o Rockriderze xc 100. Już jest tylko wersja na 2021, ale w sklepie dalej na wystawie jest wersja z 2020. Na prawdę nie polecam na gorąco. Sam nie mam pewności czy swojego xc 100 nie wziąłem za dużego, bo byłem na granicy rozmiarów a w takiej sytuacji mówi się, że lepiej większy, a ja zaczynam wątpić.
Odnośnik do odpowiedzi
kuchar222

Nie mam tego roweru ale mam bardzo podobny przekrok i kilka cm mniej wzrostu i w ramie endurance 56 Giant'a Defy mam dużo miejsca więc sądzę, że ta L w Tribanie będzie ok a jak będzie mała o te 2 cm to zawsze można dać trochę dłuższy mostek co w drugą stronę nie zawsze się da zrobić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Nie mam tego roweru ale mam bardzo podobny przekrok i kilka cm mniej wzrostu i w ramie endurance 56 Giant'a Defy mam dużo miejsca więc sądzę, że ta L w Tribanie będzie ok a jak będzie mała o te 2 cm to zawsze można dać trochę dłuższy mostek co w drugą stronę nie zawsze się da zrobić.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, papaj42 napisał:

...ale wg kalkulatora powinienem mieć raczej XL (58). Mimo wszystko wg rozmiarówki łapię się jeszcze na L.

O co biega, wg jakiej rozmiarówki? Wszystkie Tribany przy twoim wzroście są w rozmiarze XL.

Odnośnik do odpowiedzi