Skocz do zawartości

Jak rozebrac

Marcin97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam sztyce 

exaform jag1 regulowany, 30.9 mm

dzisiaj podczas chceci podniesienia siodełka sztyca stała w miejscu , gdy pomogłem jej podnieść się i tak uginają się podczas jazdy gdy na niej siedziałem. Nie mam problemu z link i naciągiem , problem tkwi chyba w mechanizmie który ma podnosić sztyce ponieważ podczas naciśnięcia dźwigienki do końca sztyca się nie podnosi. Chciałem rozebrać sztyce i zobaczyć co tam się dzieje lecz utknąłem na etapie widocznym na zdjęciu. Nie widzę niestety żadnej śrubki ani nic takiego żeby wyjąc mechanizm podnoszący sztyce. Czy ktoś się orientuje jak to rozebrać ? 
zauwazylem tez ze w środku są ślady rdzy , rower ma 3miesiace . Dodam ze zauważyłem że podczas chowania i rozkładanie sztycy slychac tak jakby tarcie jakiegoś piasku ale wydobywa się ten dźwięk z tej cieniutkiej rurki która wychodzi i chowa się podczas naciśnięcia , sama sztyca nie ma rys ani zabrudzeń 

od nowości miałem z nią problem podczas naciskania nie podnosiła się albo czasami po 3s jak trzymałem przycisk nagle się wysuwała tak jakby coś ja trzymało i się przycinała. Czasami musiałem po naciśnięciu przycisku wcisnąć ja odrobine żeby się ugięła czasami wymagało to większej sili i wtedy już sama podnosiła się do gory

53DEA1C7-A256-46A8-9E2F-A0CC3DD96D47.jpeg FCBBF6BC-E1F5-489E-BA58-497391A818C3.jpeg 76F0A06C-7066-4F17-9990-C96A92C9C63F.jpeg 7E66CE5D-08FF-4D89-B898-B23D38612121.jpeg

Edytowane przez Marcin97

W sensie mam złapać za ta końcówkę z dźwigienka która służy do podnoszenia sztycy i wykręcić? Ona się kręci ale nie wykręca się. Czy chodzi o ten koniec do którego montuje się siodełko ale jego widzę nie ma możliwości wykręcenia