Skocz do zawartości

Rower Crossowy

Piotr001

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim mam pytanie a w zasadzie dylemat chce kupić rower Trek dual sport 4. Jest to rower crossowy moje pytanie to czy ktoś używa tego roweru lub podobnego i czy będzie się on sprawdzał na różnych nawierzchniach las drogi polne nierówności oczywiście asfalt I drogi utwardzone potrzebuje uniwersalnego roweru.. żadna ekstremalna jazda jak na MTB czasem lekkie podjazdy czy zjazdy.. ?? 

Z góry dzięki za każdą pomóc w doradzeniu 🚴🚴🚴🚴🙂

Szkoda, że nikt nie odpowiedział.

Więc może jeszcze raz podbiję temat z dopytaniem czy taki trek dual 4 2021 to w ogóle ma sens?

Jeżdżę rowerem crossowym i czasem patrzę z lekką zazdrością na rowery z płożeniem 1x11 czy 1x12. Jednakże ze wyglądu na mój sposób przemieszczania się nie brałem pod uwagę takich napędów bo po za normalnym asfaltem czy szutrem nie rzadko jadę z sakwami pod spore wzniesienia. Te sakwy i wzniesienia dawały mi nie raz w kość więc zawsze uważałem, że tu trzeba większej możliwości w przełożeniach co napędy 1x tego nie dają.

Jednak pojawił się ten Trek i zaskoczyła mnie rozpiętość kasety.

Dlatego jestem też ciekawy opinii bardziej doświadczonych kolegów, czy  taki napęd: Korba 42T i kaseta 11-51 ma jakikolwiek sens w rowerach crossowych?

Czy to tylko zabieg marketingowy (bo modne są takie napędy) czy też dobra droga i początek zmian w napędach crossowych? Czy takie cudo da sobie np na podjazdach szutrowych na Szlaku Orlich z pełnymi sakwami czy inne podjazdy w tatrach dochodzące do 15%, 17%? Czy czasem taki napęd nie jest tylko na mega mocną nogę bo cała reszta zakończy podjazd na własnych nogach pchając Treka z sakwami (a nawet bez) pod górę?

Będę wdzięczny za odpowiedź

pozdrawiam

Taki napęd nie da sobie rady przy takich podjazdach, chyba że masz kosmiczną nogę.
Możesz się trochę po ratować zmieniając blat na mniejszy, 42 do takich zastosowań to IMHO trochę za dużo.

Mam DS4 Polecam rower bardzo dobry lekki na dość dobrym osprzęcie wygodny geometria ramy super na dłuższe wyprawy pod ekstremalne wzniesienia trochę ciężko ale można dać radę proponuję kupić i dołożyć jeden  błat z przidu przezutka dedry wystarczy wtedy będziesz mieć więcej przełożeń i na podjazdach 15 czy 17 % sobie poradzisz . Ja teraz tak będę robił.. siadając na Treka nie będziesz mieć nic innego nawet opony szersze możesz zastosować oryginalnie są 40 max 50 . 

W dniu 24.06.2021 o 13:38, chcedowetliny napisał:

czy  taki napęd: Korba 42T i kaseta 11-51 ma jakikolwiek sens w rowerach crossowych?

Jak dla mnie to słabo ze względu na stopniowanie.
11-51 ma w środku -15-18-21-
Kiepsko na asfalt.

To już kaseta 11-46 + korba 38 to byłby lepszy wybór.

Hej ja jeżdżę na tym rowerze ok 3 miesiące. Jak dla mnie super. Przejechane ok 1500km. Szuter, asfalt, szlaki leśne i piach sypki. To na wszystkim jest extra poza tym sypkim piaskiem. No, ale znajomi na swoich mtb też nie dają na tym rady, więc nie uznam tego za wadę, bo rower ma inne przeznaczenie. Podjazdy też są super, wygrywam na górkach, widzę jak reszta się męczy i zostaje w tyle 😁. Jedyny minus to opony już się trochę ścierają, ale większość jeżdżę po asfalcie, więc później wymienię na coś innego. Jakbym miała drugi raz wybrać brałabym ten sam model, ale już go w moim mieście nie ma 😂