Skocz do zawartości

tzw "imprezy zabronione" 1.2.019 PZKOL


Rekomendowane odpowiedzi

jobitko

Witam! 

Mam pytanie dotyczące startu w amatorskich wyscigach jako osoba z licencją elity/orlika. Wiem ze pare lat temu scigano za to paru "pro-amatorów" na MTB. 
Według mnie ten przepis jest bez sensu - tymbardziej teraz w sytuacji gdzie już kompletnie nie mamy sie gdzie ścigać. Czy startował któryś z was w wyscigach amatorskich posiadajac licencje Elity, sędziowie sami szukają takich delikwentów? Czy raczej j60 ) 


 

 

 

 

Przepisy Sportowe Polskiego Związku Kolarskiego

Część I „Ogólne zasady organizacji sportu kolarskiego”

Rozdział II „Wyścigi”

Sekcja 1 „Przepisy administracyjne”

 

§3. Imprezy zabronione

1.2.019 – Osoba licencjonowana nie może uczestniczyć w wyścigu, który nie jest umieszczony w Kalendarzu (PL) Regionalnym, Narodowym, Kontynentalnym czy Światowym, lub który nie jest uznany przez Federację Narodową, Kontynentalną lub UCI.

Federacja Narodowa może w drodze wyjątku wyrazić zgodę na takie uczestnictwo w wyścigach i imprezach o charakterze specjalnym, organizowanych na terytorium jej kraju.

1.2.020 – Osoba licencjonowana nie może uczestniczyć w działaniach podejmowanych przez Federację Narodową, która jest zawieszona, za wyjątkiem zastosowania art. 18.2 Statutu UCI.

1.2.021 – Osoba naruszająca art. 1.2.019 lub 1.2.020 podlega karze jedno-miesięcznego zawieszenia i karze grzywny od 50 do 100 CHF.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...