Skocz do zawartości

tzw "imprezy zabronione" 1.2.019 PZKOL

Rekomendowane odpowiedzi

jobitko

Witam! 

Mam pytanie dotyczące startu w amatorskich wyscigach jako osoba z licencją elity/orlika. Wiem ze pare lat temu scigano za to paru "pro-amatorów" na MTB. 
Według mnie ten przepis jest bez sensu - tymbardziej teraz w sytuacji gdzie już kompletnie nie mamy sie gdzie ścigać. Czy startował któryś z was w wyscigach amatorskich posiadajac licencje Elity, sędziowie sami szukają takich delikwentów? Czy raczej j60 ) 

Przepisy Sportowe Polskiego Związku Kolarskiego

Część I „Ogólne zasady organizacji sportu kolarskiego”

Rozdział II „Wyścigi”

Sekcja 1 „Przepisy administracyjne”

§3. Imprezy zabronione

1.2.019 – Osoba licencjonowana nie może uczestniczyć w wyścigu, który nie jest umieszczony w Kalendarzu (PL) Regionalnym, Narodowym, Kontynentalnym czy Światowym, lub który nie jest uznany przez Federację Narodową, Kontynentalną lub UCI.

Federacja Narodowa może w drodze wyjątku wyrazić zgodę na takie uczestnictwo w wyścigach i imprezach o charakterze specjalnym, organizowanych na terytorium jej kraju.

1.2.020 – Osoba licencjonowana nie może uczestniczyć w działaniach podejmowanych przez Federację Narodową, która jest zawieszona, za wyjątkiem zastosowania art. 18.2 Statutu UCI.

1.2.021 – Osoba naruszająca art. 1.2.019 lub 1.2.020 podlega karze jedno-miesięcznego zawieszenia i karze grzywny od 50 do 100 CHF.

Odnośnik do odpowiedzi