Skocz do zawartości

Giant Defy 3 2013


Wojtek101010

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!
To są znakomite ramy!
Kierownica, sztyca i koła to oczywiście alu, i nie spodziewałbym się, NIESTETY, w tym progu cenowym nowych komponentów z innego tworzywa (wyłączając widelce, które często mają karbonowe golenie, jak też jest i w tym przypadku). Niemniej na ramie Defy 3 możesz spokojnie rozbudowywać porządny rower. Osprzęt z jednej strony średni jak na tę półkę cenową, konkurencja spokojnie oferuje 105 w podobnych cenach, a jeśli nawet nie, to Tiagrę, ale pozostaje otwartym pytanie, czy na swoim poziomie rozwoju kolarskiego na pewno potrzebujesz czegoś więcej, niż poczciwa, solidna SORA - tu już musisz sobie odpowiedzieć sam :)
Moim zdaniem zdecydowanie rower wart rozważenia.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Jakub Chmielewski

Myślę, że to bardzo fajny rower jak na początek przygody z szosówką. Nie miałem z nim do czynienia, ale na "papierze" wygląda całkiem fajnie. 

Jeśli pytasz o materiał z jakiego wykonane są wymienione przez Ciebie elementy to raczej na pewno jest to aluminium. Co nie dziwi w tym przedziale cenowym.

Jednak jest już widelec karbonowy z aluminiową rurą sterową, co nieco podnosi komfort.

Odnośnik do komentarza

Mam Defy 2 z 2011 z tego co widzę to niektóre komponenty są podobne

  1.  Widelec - golenie carbon rura aluminum 
  2. Pozostałe komponenty aluminum (w tej cenie nic innego nie będzie)
  3. Bardzo fajny zacisk pod sztycę na dwie śruby który idealnie sprawdzi się w przyszłości jak zainwestujesz w carbonową sztycę
  4. Siodełko.... powiem tak jest ciężkie (moje 380gram) ale mój tyłek innego nie akceptuje.. próbowałem już dwóch innych lżejszych i nic... po 90min jazdy musiałem robić przerwę... a na "fabrycznym" mogę śmigać cały dzień
  5. Koła... niestety, z serii... "cięższych nie było". To kloce typu "gniotsa nie łamiotsa” ale nie do zajechania ;-) do dziś ich używam jako zimowe zamienniki oraz na trenażer
  6. Opony pisze giant ale to jakieś stare drutówki KENDA - są OK rozmiar 25 ale w wysokości 28 więc jest wygodnie. Jedyna wada... napis giant jest wwulkanizowany na gumowym pasku w oponę... po roku ta wwulkanizoana "gumka" zaczęła się rozwarstwiać i pojawiło się bicie opony w tym miejscu.
  7. Hamulce SORA są ok.. jak chcesz lepszego hamowania to po prostu zmień klocki na lepsze.. dużo daje.

 

W sumie na początek rower OK ja na moim jeżdżę już 6 lat, w tym czasie zmieniłem koła, napęd...... eee powiem tak... stara została tylko rama, hamulce, mostek, oczywiście siodło no i ten fajny zacisk do sztycy

 

Odnośnik do komentarza

Siemanko, 

Gianty cieszą sie dużą popularnością ostatnio i miałem okazje jeździć na jednym ale rocznik 2014. Jak dla mnie bomba za te pieniądze dostajemy serio fajna ramę jak i podzespoły. 

Jechanie nim to była przyjemność a sztywność konstrukcji jest dobra nic mi sie nie uginalo tam gdzie nie powinno :)

Ogółem polecam na pierwszy krok w kolarstwo szosowe :)

Pozdrawiam Marek 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Cześć, Ja mam Gianta Defy 3 tylko że z 2014 roku. 

Jest praktycznie to ten sam rower co z 2013. Jak dla mnie rama jest sztywna wraz z widelcem karbonowym, który poprawia wygodę jazdy jest to połącznie dla mnie idealne. Koła może i ciężkie ale za to wytrzymałe, dzięki dużej ilości szprych łatwe do wycentrowania oraz do serwisu. Defy 3 zostanie ze mną na dłużej. Pozdro;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...