Skocz do zawartości

Zmiana opon a poprawa prędkości


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam rower crossowy Romet Orkan na kołach 28 700x40C. Rower jest na fabrycznych kołach Rubbena Flash (waga wg producenta to 650g). Zastanawiam się nad zmianą opon na SCHWALBE Marathon Racer 35-622. Czy taka zmiana da Waszym zdaniem jakąkolwiek odczuwalną poprawę prędkości i zmniejszenie oporów na asfalcie? Moja jazda to w 80% asfalt (niestety różnej jakości, zdarza się też taki mocno łatany).

Proszę o opinię w temacie :) 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, damian8178 napisał:

Zdecydowanie tak, ostatnio przesiadłem się z 35c na 28c i jest znaczna różnica pomimo ze na oponie zbiłem jedynie 80g.

Ok wielkie dzięki. A zmieniłeś również bieżnik opony czy samą szerokość?

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci jako amator jak było u mnie. Opony Schwalbe Land Cruiser 35c zmieniłem na Hutchinson Overide również 35c, z tym że razem z oponami wpadł sztywny widelec zamiast amorka, nie wiem co dało jaki efekt. Średnia prędkość na tym samym odcinku pewnej ścieżki rowerowej wzrosła o około 3kmh. Nie wiem ile w tym zmienił bieżnik, a ile masa opon. Komplet Hutchinson około 740g, SZTUKA Land Cruiser około 700g.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

@remidas Powiem ci, że sam "ugralowiłem" swój rower na Marathony z 1,75'' semislików i różnica jest diametralnie zauważalna. Oczywiście sztywny wideł też robi swoje.

Odnośnik do komentarza

Dobra, głupie pytanie ale jednak muszę je zadać 😏

Który kierunek opony z pokazanych na zdjęciu jest prawidłowy, zakładając że siedzę na rowerze i patrzę sobie w dół na oponę. Wydaje mi się, że "strzałką" bieżnika w dół (czyli ten górny na zdjęciu), ale wolałbym się upewnić. 

1622006869946.jpg
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...