Skocz do zawartości

przymiar shimano TL CN42


wintermute

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

takie pytanie - orientuje sie kto jakie w zasadzie wartości mierzy też przymiar? 
shimano stawia sprawę prosto- nie wpada jest ok, wpada jest źle. 
Problem polega na tym iż nie jest to jednoznaczne - 
generalnie w źródłach  (wiarygodnych czy oficjalnych) można znaleźć informacje iż łańcuch wymienia sie:

  • przy napędach 11/12s - wyciągnięcie 0,5%   (czyli koło 0.06 mm na ogniwie)
  • przy napędach 8/9/10s - wyciągnięcie 0,6% (czyli 0.075mm na ogniwie)
  • przy napędach SS wyciagnięcie 0.8% (czyli 0,1mm na ogniwie) 

oczywiście z tym całym mierzeniem jest niezły bałagan bo mało kto wie co w zasadzie mierzy i w jakich jednostkach a i producenci nie ułatwiają sprawy, przymiary sa mało precyzyjne ze tak powiem. No i większość przymiarów mierzy wydłużenie+zużycie rolek. 
przyrząd shimano w pewnym stopniu bierze pod uwagę zużycie rolek przez co wydaje się bardziej wiarygodny od innych.
Pytanie tylko - przy jakim wydłużeniu wskazuje on na konieczność wymiany łańcucha?     

 

Edytowane przez wintermute

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...