ukasz68 Opublikowano 7 Kwietnia 2021 Opublikowano 7 Kwietnia 2021 Witam, moje pytanie brzmi następująco, czy Korba FC-M8100-1 12s 30t, będzie działała z kasetą CS-M8000 11s 11-42t i manetką SL-M8000 11t? Jakiego łańcucha użyć do takiej kombinacji 11 czy 12 rzędowego? Pozdrawiam :)
vdcmike Opublikowano 7 Kwietnia 2021 Opublikowano 7 Kwietnia 2021 Będzie działało. Łańcuch 11s. Zakładam, że rama boost.
ukasz68 Opublikowano 7 Kwietnia 2021 Autor Opublikowano 7 Kwietnia 2021 Rama 142 x 12, jest jakaś różnica?
vdcmike Opublikowano 7 Kwietnia 2021 Opublikowano 7 Kwietnia 2021 (edytowane) Różnica taka, że wszystkie korby 6/7/8/9100 mają linię łańcucha 52mm (wyższe modele dodatkowo 55mm). To linia charakterystyczna dla ram boost. W ramach z klasycznym rozstawem haków (135/142) przekosy przy lekkich przełożeniach będą jeszcze spotęgowane (zatem na miękkich przełożeniach będzie kilka dodatkowych W szło w gwizdek, będzie głośniej i będzie się napęd szybciej zużywał). W przypadku ram bez boost linia łańcucha dla napędów 1x wynosi 49mm (dokładnie 48,8) a i tak mogłaby być jeszcze 3mm mniejsza. Japończycy wyszli po prostu z założenia, że w 2021r. nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie inwestował w tak stary rower. A dla wariatów napisali, że te korby pasują i do boost i nie-boost. Działać działa ale trzeba sobie wziąć do serca co napisałem wyżej. Edytowane 7 Kwietnia 2021 przez vdcmike
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się