Skocz do zawartości

Kierownica... Amator i przeróbki.


SzalonyPokrecony

Rekomendowane odpowiedzi

SzalonyPokrecony
Opublikowano (edytowane)

Nie chcę nowego roweru, nie stać mnie.

Mam obecnie górala w którym trzeba się do jazdy pochylić a aby wyprostować się jako tako to ledwo dotykam kierownicy. 

Patrzałem za kierownicami typu miejskiego, które dadzą mi wyprostowaną sylwetkę. Dobrze myślę czy nie? Patrzę za czymś tanim.

To, że będzie góral z kołami 26" i kierownicą miejską dziwnie wyglądał to mi lotto.

Tylko jak wymierzyć jak szeroką potrzebuję (,według obecnej?) oraz jak grube musi być "łączenie" (o wsporniku kierownicy inny temat założyłem) ?

IMG_20210405_231550.jpg

IMG_20210405_231918.jpg Edytowane przez SzalonyPokrecony
SzalonyPokrecony
Opublikowano

Obecnie moja kierownica wygląda tak...

IMG_20210406_223729.jpg IMG_20210406_223713.jpg IMG_20210406_223705.jpg
Opublikowano

Jak rozumiem, chcesz mieć kierownicę zarówno wyżej jak jak i bliżej siebie.
To może zostaw kierownicę taką jaką masz a lepiej kup sobie regulowany mostek, coś w tym stylu (to tylko przykład):
https://www.rowertour.com/p/72205/accent-as-541-ah-mostek-wspornik-kierownicy-regulowany-108mm-254mm-555st.-czarny

Jak postawisz go prawie do pionu to kierownica pójdzie i wyżej jak i bliżej Ciebie.
Ewentualnie będziesz mógł sobie tym regulować aż znajdziesz odpowiednią pozycję.

SzalonyPokrecony
Opublikowano

Okej, to muszę jeszcze kupić sztycę... Pomyślę. Dziękuję.

Opublikowano

@Motke zmierzyłem jak mogłem... Jaki mostek regulowany musiałbym kupić? 

Patrzałem za takim co na screenie, tylko wymiary jakie?

IMG_20210412_080252.jpg IMG_20210412_074214.jpg IMG_20210412_082624.jpg
Opublikowano

1.
Nie mierz obwodu tylko średnicę. Weź linijkę i:
- rura sterowa na 99% masz 1 i 1/8" czyli ok. 28.5 mm
- kierownica jeśli jest grubsza od rury sterowej to pewnie 31.8 mm

2.
Weź lepiej mostek takiego typu:
https://www.rowertour.com/p/26924/xlc-st-t14-mostek-wspornik-kierownicy-318mm-z-regulacja-czarny-060st
czy taki, który można przykręcić do rury sterowej w dowolnym miejscu (góra/dół).

Ten NEXOLO co pokazałeś na zdjęciu jest kiepski ze względu na to, że możesz go przykręcić wyłącznie na czubku rury sterowej i regulować jedynie kąt.
 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...