Skocz do zawartości

[Wyczerpany] Poszukuję kasku +61cm

Yarpenn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam spory problem - duży kaban :D Nie dość, że równe 61cm to jeszcze jakiś taki kopulasty.

Szukam nowego kasku i wszystko, co zakładam jest małe. Niby piszą na rozmiarach "L", że to do 62 cm, ale one są po prostu dla mnie za płytkie.

Kiedyś kupiłem Giro Venti do 65cm i jest świetny, no ale... zużył się, jedna gleba była, a w gąbka w środku od lat już nie istnieje.

Ktoś ma jakiś pomysł, jak mi pomóc?

Dzięki!

Tak, o Lazerach słyszałem, jednakże są mi regularnie odmawiane przez kilku znajomych ze względu na marketową jakość. I faktycznie, ostatnio widziałem je w supermarkecie budowlanym.

Jeśli nie jesteś uczulony na produkty Decathlonu, to mają tam kask B'twin 500. W Polsce kosztuje 99zł. Też mam duży łeb, do tego jakiś taki niewymiarowo szeroki. Jakieś 15 lat temu dopasowałem sobie garnek Cratoni Tremor Tribal, wszystko inne było za małe. W zeszłym roku zacząłem szukać czegoś nowego i poza tym z Decathlonu to żaden na mój łeb nie pasuje. Ja nie mam problemu z tym, że na kasku jest napis B'twin zamiast MET czy inne Giro, więc dla mnie jest super :)

Edytowane przez modzel

Yarpenn Lazer Z1  i jego marketowa jakość :)  zapraszam do przeczytania artykułu velonews pl http://velonews.pl/posts/2503-lazer-z1-nowy-krol-kaskow lub w bikeradar com http://www.bikeradar.com/road/gear/category/helmets-and-protection/helmet-standard/product/review-lazer-z1-helmet-48418/ , jakie znaczenie odnośnie wyrobu na jego jakość ma miejsce w którym jest sprzedawany , czy dany wyrób staje się lepszy jeśli kupujemy go w specjalistycznym sklepie trzykrotnego mistrza świata , a ten sam jest gorszy jeśli jest kupiony w Decathlon , często nawet taki sam produkt wyprodukowany przez firmę ''A" jest sprzedawany pod znanymi nazwami renomowanych marek "X"  czy "Y" , a różni go tylko kolor logo czy opakowanie 

000000lazer z1mips.jpg

Edytowane przez alfine-11

Modzel: Bardzo chętnie, napis ostatecznie nie jest aż taki ważny, ale dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo. A o produktach Decathlonu za wiele dobrego niestety powiedzieć nie mogę :)

Alfine: Zacytowane przez Ciebie artykuły pochodzą sprzed trzech lat. Wiesz, że to przepaść technologiczna? A o Lazerze nie wypowiadałbym się, gdybym nie miał tych kasków w rękach w owym markecie. Bałbym się w czymś takim jeździć, a moje poczucie estetyki godzi to niesamowicie, mimo żem parszywy krasnolud ;)

Yarpenn podaje link do opisu kasku zgodnego z najnowocześniejszą technologią LAZER Z1 MIPS z przed roku ( kwiecień 2016 ) ze strony gearjunkie com https://gearjunkie.com/review-lazer-z1-mips-bike-helmet oraz z opisu z tegorocznego (23 styczeń 2017 rok) opisu tego kasku na portalu bikeworldnews com https://www.bikeworldnews.com/2017/01/23/lazer-z1-helmet-review-versatility-best/ dla mnie jedyne minusy LAZER Z1 to jego wysoka cena 300 $ US 260 EURO :( zwyczajnie nie stać mnie , a cena Z1 w naszym kraju to coś około 1400 PLN

00000000000000z1mips.jpg

Edytowane przez alfine-11

Dzięki :) Ten kask wygląda już dużo bardziej poważnie i jest godny uwagi. Faktycznie, u mnie najdroższe Lazery nawet po 300 franków są, aż tyle to sam nie dam, kosmos cenowy. I jeden problem --> nie ma czerwonego :D

Aktualnie czaję się na Kask Mojito czerwony rozmiar XL :)

Polecam pojechać do jakiegoś sklepu stacjonarnego, gdzie mają konkretny wybór.

Oglądałem ostatnio twój rowerek na kanale SzajBajka :) 

Edytowane przez Kamil B.

Iza: dzięki! :) No tak, mogli jeszcze napisać "Jajogłowy" lub "Wodogłowie" :D:)

Kamil: Dzięki! :) A w sklepach niestety nie ma wyboru, byłem we wszystkich. Maksymalne rozmiary, jakie mają to L i to jest za małe, dlatego kombinuję drogami alternatywnymi.

No tak, pewnie w tych nowych kaskach się da :) Ja mam starego Giro i jak próbowałem odpiąć to się prawie kask zniszczył. Albo ja lewy jestem (całkiem możliwe) albo taki kask ;)

Swoją drogą Met też jest na mojej liścię... Jadę po świętach na granicę niemiecką, może coś wyhaczę :)

52 minuty temu, Yarpenn napisał:

No tak, pewnie w tych nowych kaskach się da :) Ja mam starego Giro i jak próbowałem odpiąć to się prawie kask zniszczył. Albo ja lewy jestem (całkiem możliwe) albo taki kask

z tego co widziałam na filmiku masz indicatora... da się, przynajmniej w moim ale ciężko idzie, faktycznie na granicy zniszczenia, no i tak po za tym, to ten kask bez daszka akurat wygląda przekomicznie (trochę hełm przypomina :)

3 godziny temu, iza napisał:

z tego co widziałam na filmiku masz indicatora... da się, przynajmniej w moim ale ciężko idzie, faktycznie na granicy zniszczenia, no i tak po za tym, to ten kask bez daszka akurat wygląda przekomicznie (trochę hełm przypomina :)

Giro Venti :)

Ostatecznie kupiłem kask UVEX Quatro orange 109496_00_d.jpg

Jest co prawda do 61 cm ale pani w sklepie świetnie mi doradziła (kupuję w tym sklepie w Niemczech już n-ty raz), dokładnie dopasowała i powiedziała dlaczego akurat ten model będzie pasował na mój wysoki baniak. Chciała mi też dać szarego oversize'a, ale mam już dość szarego )

Temat z mojej strony uważam za zamknięty :)

P.S. Daszek jest odkręcany :)

P.S. 2. Po edycji: aha: dzisiaj było mega zimno i założyłem opaskę na czoło. No i przyznam, że kask jest na styk... Ale trzyma się teraz sto razy lepiej od starego :)

Edytowane przez Yarpenn
Dodaję treść.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...