Skocz do zawartości

Wymiana staaaarego wolnobiegu


Jericho

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim forumowiczom. 

Naszła mnie ostatnio ochota na poszerzenie zakresu przełożeń w mojej Kodze Miyacie. Jednak szybko dotarłem do ściany, nie mam pojęcia jak odkręcić tego typu wolnobieg, trochę internetu przeszukałem i nigdzie nie mogę znaleźć podobnej nasadki [zdjęcie niżej]. 

Macie może jakieś pomysły jakbym mógł to odkręcić? Może przy pomocy powszechnych nasadek? IMG_20210321_151935.thumb.jpg.33e9094c0691c8f83ea9a30375a46c30.jpg

Odnośnik do komentarza

To nie jest wolnobieg tylko kaseta 6s Mallard/ Sachs ( Sram) lub Shimano UG ( bębenek na foto wygląda mi na Shimano). Ostatnia koronka jest nakręcana. Potrzebne są 2 baciki, albo 2 łańcuchy żeby to odkręcić.

Druga rzecz to taka, że rozszerzenie zakresu przełożeń będzie się wiązać ze zmianą piasty/ koła.

A trzecia z rozgięciem ramy gdyż piasta jest 125, a 7s już 130.

To co bym zrobił ostatecznie to zmienił manetki klikowe na ramie, w jakieś tanie klamkomanetki 7s ( np Microshift), tak będzie to działać i poprawi się komfort obsługi przełożeń.

Edytowane przez kaido2
Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź.

Mówiąc o poszerzeniu zakresu miałem na myśli oczywiście zwiększenie ilości zębów na blatach, tu chciałem wsadzić 13-27 zamiast 13-23. Tylko właśnie jak powiedziałeś, że to kaseta, to teraz się zastanawiam, czy nie będę musiał wymieniać piasty, żeby wymienić na kupiony już dawno temu wolnobieg.

Odnośnik do komentarza

Trzeba by było poszperać po internetach , czy ktoś nie ma na zbyciu Mallarda i przekonfigurować obecną kasetę. Na pewno występował z koronką 25, ale czy 27 ciężko mi teraz stwierdzić bo nie pamiętam.  Można próbować założyć po odpowiednim dopasowaniu (pilnikiem) coś z 7/8/9 s, ale chyba najrozsądniej będzie zmienić korbę z 50 na 46.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...