Skocz do zawartości

Wymiana manetki SRAM NX na SRAM GX


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, chciałbym samodzielnie wymienić manetkę zmiany biegów (SRAM Eagle NX na SRAM Eagle GX) w napędzie 1x12. Wiem, że przed zmianą muszę "zrzucić" łańcuch na najmniejszą zębatkę, a następnie przystąpić do dalszej części i tutaj pojawiają się pytania...

1. Czy wystarczy, że zdejmę manetkę wyciągając linkę przez kable prowadzące, a następnie założę nową manetkę wprowadzając nową linkę dokręcając przy tylnej przerzutce taką samą długość linki i wszystko będzie działało?

2. Czy jeszcze napęd będzie wymagał dodatkowej regulacji na samej tylnej przerzutce i przy manetce? Wydaje mi się, że jeżeli dokręcę linkę na tej samej długości to wszystko powinno działać prawidłowo 😊

3. Czy ktoś posiada jakąś instrukcję krok po kroku?

Dziękuję za pomoc 😊

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...