Skocz do zawartości

Kona Stinky 2007 r. vs Kona Stinky 2.4 vs Merida Umf Freddy dh - który wybrać ?


Krzysztof_DH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu zacząłem się interesować szerzej pojętym "downhillem". Od razu w oko wpadło mi parę maszyn do wyboru na olx. Która z nich byłaby najlepsza ? Chcę głównie zjeżdżać po korzeniach i skakać hopki.

https://www.olx.pl/d/oferta/kona-stinky-2007-rok-CID767-IDGCjoS.html#060331d6ca

https://www.olx.pl/d/oferta/kona-stinky-2-4-CID767-IDIvApp.html#060331d6ca   Z Lekko przekroczonym budżetem, ale czasem warto dopłacić.

https://www.olx.pl/d/oferta/merida-umf-freddy-dh-fr-enduro-mtb-CID767-IDIUGn5.html#3153bdc903;promoted

Który z nich byłby najlepszy? Mam 180cm wzrostu, ważę 78kg, oraz posiadam średnio-zaawansowane umiejętności jazdy terenowej. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Krzysztof_DH napisał:

szerzej pojętym "downhillem".

DH to drogi sport. Jak szanujesz swoje zdrowie, to albo sobie daruj, albo dozbieraj kasę. 

Żaden z tych rowerów się nie nadaje do DH. Klasyka wpisać w OLX, DH, ęduro i od razu ludziska się interesują

Nie bez powodu w tym temacie porady zakupowe zaczynają się od 7k ;).

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Żaden z nich. Na spoko używkę kilku letnią potrzebujesz ok. 5 koła. Do tego wygodny kask (min 500 zł), dobre ochraniacze kolan (ok 300 zł), na górną część ciała chociaż ochraniacze na łokcie i przedramię (ok 200zł). Dobrze jest też kupić jakąś ochronę na kręgosłup (tutaj ceny od 300 wzwyż nawet do 2 tys zależnie od firmy i poziomu ochrony). Na równi z ochraniaczami kolan osobiście cenię sobie też buty rowerowe (min. 300 zł).

Zatem aby zacząć przygodę wypada mieć min te 6 tys zł (dla bezpieczeństwa), ale oczywiście nikt Ci nie zabrania kupić starego grata i jeździć bez kasku. Jeździłem kiedyś na tych konach od kolegów, które przesłałeś. Technika tak poszła do przodu, że wierz mi nie chciałbyś tego kupować. Strata kasy jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Accent_Szaj napisał:

DH to drogi sport.

Nie bez powodu w tym temacie porady zakupowe zaczynają się od 7k ;).

7k to trochę drogo nie dało by rady np za 3k ( z kaskiem )? Co jak co ale na moim specu zjezdzalem juz z ekstremalnych zjazdow z kamieniami, i latalem juz hopki na kazurce

26 minut temu, arturchory napisał:

Żaden z nich. Na spoko używkę kilku letnią potrzebujesz ok. 5 koła.

A jakbym jakiegos big hita poszukal, albo hardtaila z dwopulka ? na zjazdy chyba git?

8 minut temu, Krzysztof_DH napisał:

 

A jakbym jakiegos big hita poszukal, albo hardtaila z dwopulka ? na zjazdy chyba git?

i uginacz ewntualnie jak big hita bym ulepszyl

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kkaaeell napisał:

Obejrzyj sobie najnowszy filmik Janka na kanale dirt it more

nie bo te rowery maja slabe resory wiec nie wiem + drogie strasznie i poza budzet

1 minutę temu, arturchory napisał:

Nie ma opcji. Te rowery, które wysłałeś to są technicznie już zabytki, które kupują głównie pasjonaci. 

a na przykład jakbym doinwestował i zakupił big hit'a bo ostatnio widzialem fajna ofertę, tylko bez resorów i uginacza

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...