Skocz do zawartości

Magura MT4


mr.high
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez elmapeto,

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jakie tarcze dobrać do hamulców Magura MT4  ? (rower trek x Caliber 7 'L koła 29) tak żeby były kompatybilne z w/p modelem roweru oraz Hamulcami MT4 

Proszę o odpowiedź.

Dzięki 

  • Rozwiązanie
Opublikowano
7 godzin temu, mr.high napisał:

Witam jakie tarcze dobrać do hamulców Magura MT4  ? (rower trek x Caliber 7 'L koła 29) tak żeby były kompatybilne z w/p modelem roweru oraz Hamulcami MT4 

Proszę o odpowiedź.

Dzięki 

Pytasz o rozmiar czy sposób mocowania? 

Opublikowano
38 minut temu, elmapeto napisał:

Pytasz o rozmiar czy sposób mocowania? 

Rozmiar i sposób mocowania tak aby hamulce MT4 i tarcze które nie wiem jakie powinny być ,były adekwatne do modelu roweru 

Opublikowano
4 minuty temu, mr.high napisał:

Rozmiar i sposób mocowania tak aby hamulce MT4 i tarcze które nie wiem jakie powinny być ,były adekwatne do modelu roweru 

Sposób mocowania sześć śrub lub centerlock w zależności od rodzaju piasty. Rozmiar w zależności od potrzeb 160mm to podstawa. Możesz dać 160 na tyl i 180 przód. 

Opublikowano

Dziękuję serdecznie za pomoc pozdrawiam ✌️

 

Opublikowano
2 godziny temu, mr.high napisał:

Rozmiar i sposób mocowania tak aby hamulce MT4

Pod Magure masz inne adaptery niż Shimano. Tarcze możesz wybrać dowolne. Ja polecam RT66 cena/jakość. (X-caliber 7 masz 6 śrub)

Opublikowano
1 godzinę temu, Accent_Szaj napisał:

Pod Magure masz inne adaptery niż Shimano. Tarcze możesz wybrać dowolne. Ja polecam RT66 cena/jakość. (X-caliber 7 masz 6 śrub)

a czy ta tarcza Magura magura Disc 4  160mm 160mm "6 będzie kompatybilna z hamulcem magura mt4 ? Proszę ponownie o pomoc 

z góry dziękuję :)

IMG_20210307_131552_358.jpg
Opublikowano
39 minut temu, mr.high napisał:

Magura magura Disc 4

To nie są jakieś super tarcze, a zwykłe podstawowe. Weź te co pisałem powyżej

Opublikowano
1 minutę temu, Accent_Szaj napisał:

To nie są jakieś super tarcze, a zwykłe podstawowe. Weź te co pisałem powyżej

Ok dzięki serdeczne też tak uważam , ale ogólnie by pasowały te że zdjęcia ?

2 godziny temu, Accent_Szaj napisał:

Pod Magure masz inne adaptery niż Shimano. Tarcze możesz wybrać dowolne. Ja polecam RT66 cena/jakość. (X-caliber 7 masz 6 śrub)

 

5 godzin temu, elmapeto napisał:

Sposób mocowania sześć śrub lub centerlock w zależności od rodzaju piasty. Rozmiar w zależności od potrzeb 160mm to podstawa. Możesz dać 160 na tyl i 180 przód. 

a czy ta tarcza ponieważ Magura dość 4 będzie kompatybilna 

Opublikowano
2 godziny temu, mr.high napisał:

ale ogólnie by pasowały te że zdjęcia ?

Będą

 

Opublikowano
Godzinę temu, Accent_Szaj napisał:

Będą

 

Dziękuję serdecznie i ostatnie ważne bardzo pytanie ! Rower x Caliber 7 rama rozmiar L koła 29 .

Chcę kupić komplet tzn cały napęd 

SRAM SX EAGLE 12 -SPEED 

I tu ma problem bo są oznaczone 34T i 32T Dolny wspornik nie wiem jaki czy SRAM BSA czy SRAM BB92 czy może BB30 ? I długość ramienia korby 175mm /170mm  Przesunięcie 3MM czy 6mm  ? ?

Chodzi mi przede wszystkim żeby był kompatybilny z moim w/w rowerze chodzi o montaż w tej ramię .

proszę o pomoc 

Dziękuję 

 

Opublikowano
57 minut temu, mr.high napisał:

Dziękuję serdecznie i ostatnie ważne bardzo pytanie ! Rower x Caliber 7 rama rozmiar L koła 29 .

Chcę kupić komplet tzn cały napęd 

SRAM SX EAGLE 12 -SPEED 

I tu ma problem bo są oznaczone 34T i 32T Dolny wspornik nie wiem jaki czy SRAM BSA czy SRAM BB92 czy może BB30 ? I długość ramienia korby 175mm /170mm  Przesunięcie 3MM czy 6mm  ? ?

Chodzi mi przede wszystkim żeby był kompatybilny z moim w/w rowerze chodzi o montaż w tej ramię .

proszę o pomoc 

Dziękuję 

 

Z tego co wiem to pod 12 rzędów już trzeba więcej zmienić. Kaseta 12 nie pasuje na ten bębenek. W sumie to nie wiem, bo to za droga grupa dla mnie. Na pewno @Accent_Szaj zaraz coś doradzi. Moja wiedza kończy się z zasobnością portfela. Pozdro 

Opublikowano

Dziękuję serdecznie za korespondencje :)

P.S 

może ktoś inny pomoże za co dzięki z góry.

Opublikowano
4 godziny temu, mr.high napisał:

SRAM SX EAGLE 12 -SPEED 

Wybij sobie z głowy ten napęd. Nie idzie tego dobrze ustawić.

Już lepiej kup NX, tam też masz kasety na bębenek Shimano. Dokonujesz manetke i przerzutke i masz 12s

Opublikowano
55 minut temu, Accent_Szaj napisał:

Wybij sobie z głowy ten napęd. Nie idzie tego dobrze ustawić.

Już lepiej kup NX, tam też masz kasety na bębenek Shimano. Dokonujesz manetke i przerzutke i masz 12s

Ok to po proszę wszystko o NX dane techniczne ponieważ chcę zamówić jako komplet tylko tyle że potrzebuje wszystkie parametry techniczne do mojego trek X Caliber 7 - (kompatybilne z ramą moja L koła 29)  proszę o parametry tego całego napędu 

dzięki 

8 minut temu, mr.high napisał:

Ok to po proszę wszystko o NX dane techniczne ponieważ chcę zamówić jako komplet tylko tyle że potrzebuje wszystkie parametry techniczne do mojego trek X Caliber 7 - (kompatybilne z ramą moja L koła 29)  proszę o parametry tego całego napędu 

dzięki

P.S.

a czy to pasować będzie do mojego Trek-a 

załączam foty ;

 

Screenshot_20210307-232429_AliExpress.jpg Screenshot_20210307-232606_AliExpress.jpg
Opublikowano

@mr.highTy chcesz sam to zmieniać?

Napisz do Rowerplus.pl lub Biostern.abstore.pl i zapytaj o cenę Kasety 11-50 przerzutki, która ją ogarnie(np. M6100) i manetkę. Musisz jeszcze kupić korbę 1x

Tak z drugiej strony. To po kiego grzyba tak kombinujesz? Nie lepiej sprzedać ten rower dołożyć tą kasę i kupić gotową maszynę?

Ps. Jak chcesz popytać o rozbudowę, to załóż nowy wątek, typu "Upgrade Trek X Caliber 7" więcej osób wejdzie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...