misiek30 Opublikowano 3 Marca 2021 Opublikowano 3 Marca 2021 Witam. Próbuję od kilku godzin wyeliminować luzy z widelca ale dokręcając po ćwierć obrotu śrubę górną w momencie w którym nie ma już luzu to kierownica praktycznie jest zapieczona nie da się jej obrócić. Jak to ustawić, dać smaru? łozyska są maszynowe uszczelniane, poniżej zdjęcie. Podkładki obracają się wraz z kierownicą co chyba nie powinno mieć miejsca, wszystko co na zdjęciu poniżej jest w zestawie z ramą nie licząc mostka
Krystiano Opublikowano 3 Marca 2021 Opublikowano 3 Marca 2021 Rozumiem że boczne śruby mostka masz odkręcone? Łożyska umieściłeś właściwą stroną w ramie? Oraz są dobrze spasowane/osadzone?
misiek30 Opublikowano 3 Marca 2021 Autor Opublikowano 3 Marca 2021 (edytowane) tak dolne są do góry a górne do dołu, wszystko wydaje się ładnie pasować, mostek luźno najpierw dokręcam z góry. spodziewałem się gładkiego ruchu a kierownica obraca się bardzo ciężko Edytowane 3 Marca 2021 przez misiek30
Krystiano Opublikowano 3 Marca 2021 Opublikowano 3 Marca 2021 Sytuacja wygląda mi na odwrotnie ułożone łożyska, bo kiedyś sam przez przypadek odwróciłem jedno z nich.
puchatek Opublikowano 3 Marca 2021 Opublikowano 3 Marca 2021 Wywal na próbę tą dolną osłonkę co opiera się na główce i sprawdź czy jest OK. 1
misiek30 Opublikowano 3 Marca 2021 Autor Opublikowano 3 Marca 2021 (edytowane) 36 minut temu, puchatek napisał: Wywal na próbę tą dolną osłonkę co opiera się na główce i sprawdź czy jest OK. masz rację, wywalając to i ogarnąłem luzy i kierownica kręci się bardzo płynnie ale teraz wszystko jest takie gołe i narażone na warunki atmosferyczne pytanie tylko czy mogę w ten sposób jeździć? Edytowane 3 Marca 2021 przez misiek30
puchatek Opublikowano 3 Marca 2021 Opublikowano 3 Marca 2021 Dobrze byłoby dopasować pod tą osłonę podkładkę taką żeby między tą osłoną a główką był minimalny luz, czyli podkładka, osłona i reszta podkładek.
misiek30 Opublikowano 3 Marca 2021 Autor Opublikowano 3 Marca 2021 oczywiście odezwałem się już do sprzedawcy w sprawie brakującej części tylko czy w między czasie jeśli nie będzie padać to mogę się przejechać po prostu i nie uszkodzę łożysk
puchatek Opublikowano 3 Marca 2021 Opublikowano 3 Marca 2021 Deszcz nic nie zrobi, bo to i tak nie jest szczelne. Bardziej chodzi o ochronę przed piachem itp.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się