Skocz do zawartości

[stery] Problem z ustawieniem luzów


misiek30

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Próbuję od kilku godzin wyeliminować luzy z widelca ale dokręcając po ćwierć obrotu śrubę górną w momencie w którym nie ma już luzu to kierownica praktycznie jest zapieczona nie da się jej obrócić. Jak to ustawić, dać smaru? łozyska są maszynowe uszczelniane, poniżej zdjęcie. Podkładki obracają się wraz z kierownicą co chyba nie powinno mieć miejsca, wszystko co na zdjęciu poniżej jest w zestawie z ramą nie licząc mostka

mostek_help.jpg
Opublikowano

Rozumiem że boczne śruby mostka masz odkręcone?

Łożyska umieściłeś właściwą stroną w ramie? 

Oraz są dobrze spasowane/osadzone?

Opublikowano (edytowane)

tak dolne są do góry a górne do dołu, wszystko wydaje się ładnie pasować, mostek luźno najpierw dokręcam z góry. spodziewałem się gładkiego ruchu a kierownica obraca się bardzo ciężko

Edytowane przez misiek30
Opublikowano

Sytuacja wygląda mi na odwrotnie ułożone łożyska, bo kiedyś sam przez przypadek odwróciłem jedno z nich. 

Opublikowano

Wywal na próbę tą dolną osłonkę co opiera się na główce i sprawdź czy jest OK.

  • Lubię to! 1
Opublikowano (edytowane)
36 minut temu, puchatek napisał:

Wywal na próbę tą dolną osłonkę co opiera się na główce i sprawdź czy jest OK.

masz rację, wywalając to i ogarnąłem luzy i kierownica kręci się bardzo płynnie ale teraz wszystko jest takie gołe i narażone na warunki atmosferyczne

 

pytanie tylko czy mogę w ten sposób jeździć?

 

IMG_20210303_224643.jpg

Edytowane przez misiek30
Opublikowano

Dobrze byłoby dopasować pod tą osłonę podkładkę taką żeby między tą osłoną a główką był minimalny luz, czyli podkładka, osłona i reszta podkładek. 

Opublikowano

oczywiście odezwałem się już do sprzedawcy w sprawie brakującej części tylko czy w między czasie jeśli nie będzie padać to mogę się przejechać po prostu i nie uszkodzę łożysk

Opublikowano

Deszcz nic nie zrobi, bo to i tak nie jest szczelne. Bardziej chodzi o ochronę przed piachem itp. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...