Skocz do zawartości

Gdzie jeździć na szosie +-40km


Pedalson

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, od niedawna mieszkam w Opolu. Nie bardzo wiem gdzie można tutaj pośmigać na szosie. Wskazane jest jak najmniej jazdy po mieście i oczywiście mały ruch samochodów. Jeżdżę zazwyczaj około 40km ale mogą być też dłuższe trasy. Mieszkam na osiedlu ZWM, dobrze by było mieć dobrą trasę z tej strony Opola no ale nie można mieć wszystkiego. 

Ktoś chciałby się podzielić swoimi ulubionymi trasami? Mile widziane ślady gpx.

 

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie ta Turawa najbardziej mnie kręci na ten moment ale jak sobie zaplanowałem trasę z pomocą mapy.cz to ledwo zacząłem i wylądowałem pod zakazem dla rowerzystów i leciałem dalej szutrem (korzystając z zalet gravela). 

Próbowałem tam pojechać inną drogą to wpadłem w wąską drogę, duży ruch, z wytyczoną ścieżką rowerową... dramat - co 10 metrów wjazd do posesji a co za tym idzie spore chopki. 

Stąd pomysł na temat bo te przygody trochę mnie zniechęciły do odkrywania nowych dróg :D

Odnośnik do komentarza

Jedyna droga jaka kojarzę z zakazem dla rowerzystów to obwodnica. Tam jeździć rowerem to słaby pomysł chyba ze jesteś samobójcą.
Wzdłuż obwodnicy są drogo techniczne z asfaltem i szutrowe. Dla gravela jak znalazł.

Zobacz na stravie - Opolskie Szosy

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Droga z zakazem to zdaje się nr 45 w kierunku Zawady, ale nie mam pewności. Obwodnica to chyba nr 46 i biegnie m. in. tuż obok Turawa Park to tam oczywiście się nie pcham. 

Strave już sprawdzam. 

Szutry wzdłuż obwodnicy może sprawdzę jutro 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.03.2021 o 19:07, Pedalson napisał:

Droga z zakazem to zdaje się nr 45 w kierunku Zawady

Jak lecisz razem z samochodami to nikt nawet na tym krótkim odcinku nie zatrąbi. Z samochodami oznacza 40-50 km/h.

Na obwodnicy nie ma zakazu, jedyny to ten w Czarnowąsach zaraz jak się zjeżdża z Elektrowni.

Do Turawy można lecieć przez Krzanowice, Kępę, Luboszyce, Kolanowice, Węgry, Kotórz

Z Luboszyc można lecieć na Dąbrówkę, z Łubnian na Brynice, Grabczok, Murów. Opcji jest sporo i jest względny spokój.

W przypadku gravela najlepszą opcją będzie do Turawy jechać na Niwki przez las.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! 

Zdecydowanie wolę trasę przez wioski niż obwodnicę. 

Co do tras przez las to wykorzystuje je raczej okazyjnie, staram się móc trzymać jednakowe tempo a nie walczyć o życie na dziurach :D

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...