Skocz do zawartości

Pomoc w wyeliminowaniu problemów w blackbirdzie


Rejman43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rower już złożony, śmigam już fajnie, jednak mam jeszcze kilka pytań apropo niektórych podzespołów w moim blackbirdzie.

1. Hamulce sram guide r - ostatnio niechcący jak nie było kół w rowerze, kliknęłem klamkę i zrobiła się ona miększa, tłoczki się zwężyły, próbowałem śrubokrętem rozszerzać, nie udało się, a i jeszcze jak spowrotem włożyłem klocki to nie zauważyłem że na tej małej śrubce jest pod koniec taki mały dzyndzelek, zacząłem dokręcać i w końcu to wystrzeliło, czy to coś ważnego?

2. Mam damper rock shox monarch rt3 debon air, działa fajnie, lecz przy 5-10% coś trze w środku, jest taki dźwięk jakby jakiś kamyczek był czy coś, otworzyłem go, tłok w stanie idealnym, co to może być? I 2 rzecz, jest tam 3 stopniowe tłumienie, działa to wręcz słabo, wie ktoś dlaczego?

3. Posiadam obręcze author radon pro, czy mogę na takich skakać na hopach? Niechcę się połamać.

4. Ciśnienie w amortyzatorach, jutro przyjdzie mi pompka do amortyzatora(ostatnio pompowałem zwykła to jak wół się zmęczyłem), ważę około 51-52kg, ile psi ładować? I jaki sag w blackbirdzie?

5. Czy nada się mój blackbird na jakieś bikeparki/małe hopy? Podobno nie jest sztywny i może pęknąć (mam wersję już z umocnieniami 2019).

Byłbym wdzięczny jeśli jest ktoś ogarnięty w tych tematach i chciałby pomóc :)

Odnośnik do komentarza

Ad.1. W hamulcach raczej wszystko jest istotne i ważne

Ad.2. Może być zapowietrzony albo za mało oleju tłumiącego - zleć przegląd serwisowi specjalizującemu się w damperach

Ad.3. To tanie obręcze bez przypisanego przeznaczenia - trochę ryzykownie

Ad.4. Wstępnie ustaw sobie na 10-15%, przetargaj rower w terenie i oszacuj czy wykorzystujesz potencjał zawieszenia

Ad.5. Generalnie rama jest do tego przeznaczona (ale rower to nie tylko rama). Chodzi raczej o to, że to prymitywne zawieszenie w tych ramach powoduje że tylne koło lata na boki jak szalone. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...