Skocz do zawartości

Ból nadgarstków i lędźwi - wszystko znika przy LEKKIM podjeździe

Savitar

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam już napstrykane na moim rowerze ponad 2000 km i zawsze miałem tak, że ta pozycja nie była idealna, ale na bikefiting nie poszedłem. Wczoraj zauważyłem, że jeśli robię podjazd z bardzo niewielkim kątem, to moje ciało delikatnie się przesuwa w stronę siodełka i tym samym pozycja jest tak idealna, że mógłbym siedzieć tak cały dzień. Teraz pytanie. Czy wystarczy w takim przypadku, że dam mostek z -7 na +7 i będzie podobny efekt na stałe? Bo na podkładkach kierownica jest na najwyższym możliwym położeniu. 

Rower XC Hardtail 

• Lubię to! 1
elmapeto

Ustawienie dobrej pozycji to czasem wiele prób. Spróbuj z mostkiem i z ustawieniem siodla pokombinować. Czesem 1 cm robi mega robotę. 

Edytowane przez elmapeto

Ja wymieniłem kierownicę z prostej na giętą o tej samej długości. Akurat miałem bardzo szeroką wcześniej i ból nadgarstków wyeliminowałem, więc zmiana mostka może pomóc.

Sent from my SM-M515F using Tapatalk

zenobek

Na twoim miejscu przede wszystkim spróbowałbym wymienić mostek na dłuższy.

Edytowane przez zenobek
Na twoim miejscu przede wszystkim spróbowałbym wymienić mostek na dłuższy.
Ja poradziłbym wręcz przeciwnie, ale jeśli jedno nie pomoże to zawsze można spróbować drugie. Wbrew pozorom chyba ten bikefitging nie jest wydatkiem bez podstawy. Możesz spytać fittera czy ewentualnie by Ci wypożyczyli mostek na tydzień na próbę.
zenobek
14 minut temu, Linux napisał:

Ja poradziłbym wręcz przeciwnie

Może ja czegoś nie rozumiem w opisie autora, ale dla mnie na podjeździe, pupa wraz z załym ciałem ucieka mu do tyłu (w stronę siodełka). I wtedy jest mu wygodnie. Pytanie do autora: dobrze rozumiem? Jeśli tak to geometria ma zbyt mały reach. W takiej sytuacji dłuższy mostek.

Ja tam zrozumiałem, że pod górę po prostu mniej naciska na przód, bo względem jazdy prosto nie naciska tak na kierownicę. Też tak miałem jak byłem za mocno pochylony. Najpierw zmienić kąt mostka bo to za darmo. Dłuższy mostek pochyli opa bardziej w stronę kierownicy i obciąży nadgarstki bardziej. Niech ktoś wypomni mi brak konsekwencji w myśleniu jeśli się mylę

zenobek
1 godzinę temu, Linux napisał:

Ja tam zrozumiałem, że

Dwie osoby, dwa różne interpretacje. Masz rację. Tak też może być. Bez doprecyzowania przez autora możemy sobie gdybać.... ;)