Skocz do zawartości

Licznik VDO M5


petro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam licznik VDO M5 już parę lat i pierwszy raz z nim problem z którym nie umiem się uporać. Podczas jazdy przestał działać licznik prędkości. Zmieniłem baterię i magnez i nadal nic miga 0 km i nie pokazuje roweru 1, kadencja działa. Na drugim rowerze działa bez zarzutu. Spotkał się może ktoś z takim problemem i może udało mu się go rozwiązać?

Opublikowano

Starsze VDO mają taką przypadłość ,że są strasznie wrażliwe na dystans między czujnikiem a licznikiem. Wystarczy parę centymetrów aby zerwało połączenie. Zmniejsz dystans zarówno pomiędzy magnesem a czujnikiem jak i tego setu pomiędzy licznikiem.

Opublikowano

Ściągnąłem z kierownicy licznik z zapięciem i trzymałem przy samym czujniku i nic.  Od lat w szosie czujnik i magnes mam na tylnym kole a ten to chyba od pięciu i nigdy nie miałem zerwanego sygnału.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...