Skocz do zawartości

SR Suntour M6300 - serwis.


Gishin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój rower jest wyposażony w wiekowy już i prosty amortyzator SR Suntour M6300.:) Z racji niewielkiego budżetu postanowiłem na jakiś czas zadowolić się dalszym użytkowaniem tego amora bez wymiany, lecz po prze-serwisowaniu aby go trochę usprawnić choć na jeden sezon. I tu pojawia się problem, jak to dziadostwo rozkręcić?:/ Z zewnątrz amortyzator ten nie posiada żadnych, i to dosłownie żadnych śrub. U góry golenie zaślepione są tylko plastikowymi korkami i tyle. Z góry dzięki za pomoc ^_^

amory.jpg

Odnośnik do komentarza

Wyciągnij zaślepki i zerknij co jest w środku.

Model w prawdzie inny ale może to będzie jakaś drobna podpowiedź jak się za to zabrać.

Remontowałem jakiś czas temu coś podobnego od RST. Było troszkę zabawy ale po remoncie amor wyszedł jak z fabryki. Właściciel roweru twierdził, że to nie ten sam amor i że wstawiłem zupełnie inny nowy. Jak uda Ci się go rozebrać, wyczyścić i poskładać to zalej go odrobiną oleju. Może nie pomoże ale nie zaszkodzi. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Witam posiadam ten sam amortyzator.

Ja podobnie chcialem rozebrac amorek i po kolei czyscic lecz nie wiedzialem jak sie do tego zabrac wiec zobaczłem pod zaslepki i okazalo sie ze w srodku jest sróba na imbusa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...