Skocz do zawartości

Koła do przełaja do 2000


BartekzWioski

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

posiadam Giant tcx slr 2019 w konfiguracji fabrycznej. W pierwszej kolejności chce kupić do niego koła (chociaż chwilę się wahałem czy najpierw nie poleci system Giant conduct). I koła i hamulce to tragedia ale padło na koła. Co możecie polecić do około 2000? Znalazłem takie pozycje. W z tych z lemonbike piasta dt350, szprychy cx Ray.

 

https://lemonbike.eu/product/dt-swiss-rr421-straightpull/#configuration

https://lemonbike.eu/product/dt-swiss-rr-411/#configuration

https://shop.dandyhorse.cc/hiperion_sl

Koła mają być do ścigania. Moja waga ok 70kg. Koła pod tubeless. Wiem,że w cx rządzą szytki ale wygrywanie zawodów mi się grozi a to raczej droga sprawa.

O firmy zaplatajace jestem spokojny bo mają super opinie. Ale może jakieś inne koła za tą cenę? Ktoś używa tych co wymienilem? Jakieś opinie. Za każdą poradę będę wdzięczny. Ważne jest dla mnie żeby nie było problemu z częściami zamiennymi Raczej nie będę ich katował na korzeniach i kamieniach. Chociaż fajnie gdyby się od razu nie rozsypały.

Druga kwestia to opony. Szukam all-rounderow. Donnelly pdx widzę, że mają dobre opinie ale różnie z dostępnością. Tu też chętnie poczytam jakieś sugestie

Dzięki

Opublikowano

Ja brałbym zestaw na RR421. Wszystko zbudowane na łatwo dostępnych komponentach Dt Swissa.

Co do opon to czy mają to być oponki wykorzystywane na jakieś oficjalne zawody gdzie muszą spełniać wymogi UCI ?

Opublikowano

Chcę na pewno 700x33. Czytałem, że starsze modele donnelly pdx niby były 33 ale wymiaru nie trzymały. Teraz to podobno poprawili. O jakichś innych modelach też coś wiesz, że były szersze? Nie chcę żonglować oponami stąd wybór all-rounderow. Chciałbym tylko uniknąć sytuacji,że przyjadę na zawody a pan z miarką mnie zawróci 😉

Opublikowano

Z typowo CX owych to jeździełem na x-one od Schwalbe i x-fieldach od Mitasa. Na obręczach 18 mm wymiar trzymały.

Opublikowano (edytowane)

No ale każdy kij ma dwa końce...

Bardzo prawdopodobne jest, że na obręczach typowo MTB opona będzie miała więcej niż 33 mm.

Edytowane przez Nemrod

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...