Skocz do zawartości

Trenażer Elite Tuo

KEKS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z Was posiada trenażer Elite Tuo? Z tego co czytałem to nowy model od Elite, stąd nie znalazłem zbyt wielu opinii na necie. Oczywiście jego niekwestionowanym walorem jest walor estetyczny - czyli żona będzie zadowolona ;) Do tego jest smart, czyli to na czym mi zależy. Zastanawiam się jednak nad jego solidnością ( w końcu ma elementy z drewna), no i tym w jaki sposób spisuje się w akcji. Jeżeli chodzi o moje umiejętności kolarskie to są zupełnie casualowe ;) Chcę pokręcić czasami w domu, nie musząc wychodzić wieczorem z domu jesienią czy zimą. 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, dzięki!

Link do trenażera: https://www.centrumrowerowe.pl/trenazer-elite-tuo-pd21017/?v_Id=135103&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Edytowane przez KEKS
Odnośnik do odpowiedzi

Toster był zapowiedziany rok temu i nawet był na jakichś targach ale ma taki poślizg, że do dziś nie ma go w sklepach choć na stronach widnieje z cenami. Nawet DC R i GP Lama nie mieli go na testach.

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, KEKS napisał:

@jamal16 I jak? Możesz coś opowiedzieć o trenażerze?

- Jak z jego solidnością? 

- Mocno głośny?

stoi solidnie i jest b.cichy poki co ale nie przejechalem jeszcze zbyt wiele, dopiero kilka treningow. przy duzym obciazeniu i zarazem wysokiej kadencji czuc w drugim pokoju ze pracuje, nie jest to halas, bardziej mikro wibracje/drgania jakie sie niosa po podlodze ale zwracam na to uwage tylko dlatego ze roczna corka spi obok w pokoju jak trenuje :) poki co jej sen nie niezaklocony.
Ze swojej strony moge polecic

Odnośnik do odpowiedzi

@jamal16 a jak z nagrzewaniem sie przy wyższej mocy? Generalnie planuje zakup Tuo z uwagi na dość wysoki % nachylenia. Wibracje czy drgania to dla mnie mało istotne kwestie, bo mieszkam w domku i treningi będą z dala od domowników. Zależy mi na kompatybilności ze Zwift, automatycznej regulacji oporu do nachylenia, zrobienia treningu i możliwości np. pościgania się z innymi. Myślisz, że w tym przedziale cenowym będzie to dobry wybór? No i rozumiem, że jest możliwość wpisania wzrostu, wagi itp., zeby z jakiś algorytmów (bo nie ma on pomiaru mocy) wyliczył przybliżoną moc? 

Jestem trochę zielony w trenażerach a planuje zakup tak do 1500-1700 zl. 

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, grzebien79 napisał:

@jamal16 a jak z nagrzewaniem sie przy wyższej mocy? Generalnie planuje zakup Tuo z uwagi na dość wysoki % nachylenia. Wibracje czy drgania to dla mnie mało istotne kwestie, bo mieszkam w domku i treningi będą z dala od domowników. Zależy mi na kompatybilności ze Zwift, automatycznej regulacji oporu do nachylenia, zrobienia treningu i możliwości np. pościgania się z innymi. Myślisz, że w tym przedziale cenowym będzie to dobry wybór? No i rozumiem, że jest możliwość wpisania wzrostu, wagi itp., zeby z jakiś algorytmów (bo nie ma on pomiaru mocy) wyliczył przybliżoną moc? 

Jestem trochę zielony w trenażerach a planuje zakup tak do 1500-1700 zl. 

@jamal16 dołączam się do pytania. Planuje zakup ( bo nadchodzi kiepska pogoda, do tego lockdowny  wiec trzeba pomyśleć nad zagospodarowaniem czasu) . Najbardziej mnie nurtuje jego interaktywność i smartowość. A nawet odpowiedź sklepu jest enigmatyczna. Na pytanie, czy opór odwzorowuje nachylenie trasy ( np z zwifta) i zwiększa opór, dostałem odpowiedź: "Tak powinno to działać" .

Napisz czy to działa tak jak myślimy.

Odnośnik do odpowiedzi

Wpisuje się wzrost, wagę, wiek. Trenażer sam zwiększa obciążenie i działa to bdb. Mój pierwszy trenażer także nie mam porównania. Chce się jeździć na zwifcie, trening FTP, wyścigi itp to czysta frajda. Dokupiłem jedynie czujnik kadencji.

Jeśli uda wam się go dostać w sensownej cenie poniżej 1700 to polecam. Ja dałem 1650 i za 2 dni wszystkie sie wyprzedały.

Edytowane przez jamal16
Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie go zamówiłem, co prawda w cenie 1770 zł,  ale widzę już ceny powyżej 2000. Znalazłem w sklepie e-rower, nie mylić z e-rowery, w cenie 1710 i jak zadałem pytanie, to nagle zmienili cenę na 1810, co dla mnie jest totalnym dziadostwem. Napisałem im o tym, to nawet nie raczyli odpowiedzieć. Widzę, że już sprzedawcy próbują zarabiać na koronawirusie. W wielu sklepach sprzęt będzie dostępny za ok. 8 tygodni więc jak ktoś myśli o zakupie, to radzę sie spieszyć. Ja rozważałem jeszcze Elite Rampa w podobnej cenie, ktory bardzo dokładnie przelicza moc, mam nadzieję, że ten ma podobnie i nie będzie się nadmiernie nagrzewał przy więkdzej mocy:-).

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

ja też od kilku dni użytkuje, nie mam doświadczenia z trenażerami (wcześniej ten najtańszy z Decathlonu, ale sie rozpadł), ale moim zdaniem wszystko działa super. Przetestowane na trialu ze Zwift - bez problemu łaczy i jeździ, sam zmienia opór i działa to super. Obecnie trial na Rouvy, Rouvy AR działa super, z Rouvy Workouts lekkie zgrzyty z łączeniem.

Natomiast aplikacja Elite z gratisowym rokiem premium to porażka. Powinni dopłacać za testowanie beta wersji.  Nic nie działa jak powinno, nieintuicyjna i najgorsze.... nie działa mi kalibracja. Pojawia się komunikat "zwiększ prędkość" no i ja doszedłem do nieco ponad 60km/h i po chwili mikrozawał i komunikat "kalibracja nieudana". Próbowałem też utrzymywać prędkość w okolicach 25 km/h (wyczytane na jakimś forum zagranicznym) ale efekt ten sam.  I tutaj pytanie do innych użytkowników - udało się komuś skalibrować Tuo? Jakięs rady? Czy w ogóle konieczna jest częsta kalibracja? Fora obcojęzyczne mówią, że nawet co złożenie i rozłozenie trenażera...

Jestem lekko kuku na muniu i lubię jak cyferki są wiarygodne, ten tego...

Dzięki i miłego!

P

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałem problem z kalibracją, na kompie nie szło zrobić ale na telefonie w try miga. Sama apka czy to na kompie czy telefonie moim zdaniem jest czytelna. Jednego czego nie rozumiem to czym jest dolna i górna granica tętna docelowego.

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm... ja próbuję właśnie przez telefon, przez kompa będzie ciężko.

Możesz opisać proces kalibracji przez telefon? Masz Android, łączysz przez BT? Aplikacja po polsku? Do jakiej prędkości każe się rozpędzić, ile to trwa? Czy potrzebne inne czujniki?

Będę wdzięczny.

Co do samej aplikacji to u mnie czasami nie chce się łączyć (jak już połączy to nie zrywa), nie zawsze zmienia obciążenie. No i ta przeklęta kalibracja... już tyle razy próbowałem. Na forum elite też pare osób ma problem. Napisałem mail do Elite, póki co brak odpowiedzi.

Dzięki za opisanie całej procedury!

Odnośnik do odpowiedzi

Trenażer po jakiejś godzinie używania by był rozgrzany, w okienku informacja by rozpędzić się do iluś tam, jakieś 5 sekund później było po wszystkim, pełen sukces. BT, apka po polsku, Android, Direto XR. Trenażer parowalem z dwoma telefonami bez najmniejszych problemów oczywiście z poziomu aplikacji Elite. Z poprzednim Qubo również nie miałem problemów jeśli chodzi o łączność.
Czujniki - HRM to wiadomo ale pomyślałbym jeszcze o kadencji bo z tym może być problem a przynajmniej u mnie bardzo skacze w przypadku połączenia trenażera z telefonem.

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ktos z Was laczyl sie przez Ant+? Do mnie przyszedl trenazer, ale bede go uruchamial w przyszlym tygodniu i chce go polaczyc wlasnie przez Ant+ i komputer. 

Edytowane przez grzebien79
Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Zastanawiam się nad zakupem tego trenażera (z tego co czytam to bije TACX Flow Smart i Vortex Smart).

Planuję go używać albo z komputerem Garminem do powtarzania trasy (albo już przejechanej albo nowo wyznaczonej), albo może w przyszłości jakaś platforma typu Zwift, Elite MyTraining, Tacx etc.

Nada się? ;)

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.10.2020 o 08:00, grzebien79 napisał:

Ja właśnie go zamówiłem, co prawda w cenie 1770 zł,  ale widzę już ceny powyżej 2000. Znalazłem w sklepie e-rower, nie mylić z e-rowery, w cenie 1710 i jak zadałem pytanie, to nagle zmienili cenę na 1810, co dla mnie jest totalnym dziadostwem. Napisałem im o tym, to nawet nie raczyli odpowiedzieć. Widzę, że już sprzedawcy próbują zarabiać na koronawirusie. W wielu sklepach sprzęt będzie dostępny za ok. 8 tygodni więc jak ktoś myśli o zakupie, to radzę sie spieszyć. Ja rozważałem jeszcze Elite Rampa w podobnej cenie, ktory bardzo dokładnie przelicza moc, mam nadzieję, że ten ma podobnie i nie będzie się nadmiernie nagrzewał przy więkdzej mocy:-).

Ja zaznałem sklep ( chyba wirtualny dosłownie), który wstawiał TUO za 1450  ale okazała się, ze wystawiają towar , którego nie maja - i do tego oznaczają towar  "w promocji" .  Więc zrobiłem podejście do Zycle Bkool proZ  - oferta na allegro 2099. dostępne 3 sztuki.  Zadzwoniłem ( w krsie główne PKD mają "usługi budowlane" ) dopytać o czas dostawy i takie tam ( przy okazji gość stwierdził, ze użytkował wersje Bkool - i jest ok. ale do "bloku" głośny)  ale okazało się że tych trzech sztuk już nie ma na już . Nowa dostawa na przyszły tydzień  - myślę: mogę poczekać , ale jak głośny, to jeszcze przemyślę .. i nie minęło 15 minut od rozmowy a sklep zmienił ofertę z 2099 na 2199 :-) .. Pal licho tą stówę - jest popyt , nie ma rabatów..

JA jednak mam dylemat , czy te rolkowe smartowo interaktywne rzeczywiście są głośne i mogą uprzykrzać życie sąsiadom zza ściany. Opiszcie wrażenia dźwiękowe. Może warto dołożyć i mieć jakiegoś direct drive.

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda rolka to nie udar ale im szybciej tym głośniej. I może wypity sąsiad będzie głośniejszy ale tu dodatkowo dochodzą drgania. Jedno i drugie można zniwelować ale jak ma być bezproblemowo to tylko DD.

Odnośnik do odpowiedzi

Co do głośności to mi nie przeszkadza. Jak sie smarowanie napędu kończy to napęd jest głośniejszy. Sąsiedzi jeszcze się nie skarżyli. Ale mieszkam sam i możliwe, że jakby ktoś obok próbował żyć to byłby lekko poirytowany, no nie pomedytujesz obok.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o samego Elite Tuo to czy jest on wystarczająco sztywny i stabilny?

Jak patrzę na te drewniane (bukowe jeśli mam być dokładny) nóżki i pomyślę, że będę stawał na pedałach i cisnął ile wlezie to mam wrażenie, że się rozjadą ;)

W większości rolkowych przednie nóżki też są połączone, nie wiem czemu Elite zdecydował się na coś takiego

Edytowane przez lopez
Odnośnik do odpowiedzi

też ciekawi mnie stabilność - szukam czegoś SMART raczej budżetowy na rolce - raczej do pokręcenia niż kręcenia megawatów i ścigania - spodobał mi się Qubo Digital Smart B+ ale dostępność zerowa, widzę, że ten model Tuo gdzie niegdzie jest dostępny.

Pytanie czy dostępność, a raczej jej brak to chwilowa anomalia czy to już przez COVID raczej do wiosny będzie trwało? macie jakieś informacje na ten temat?

Jakie jeszcze ewentualnie inne modele można wziąć pod uwagę?

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, skrzypol napisał:

Pytanie czy dostępność, a raczej jej brak to chwilowa anomalia czy to już przez COVID raczej do wiosny będzie trwało? macie jakieś informacje na ten temat?

Tak ogólnie to dostępność czegokolwiek rowerowego jest bardzo niska. Mieszkam aktualnie w UK i cokolwiek bym chciał zamówić to albo 50% droższe niż zwykle, albo nie ma. Z oponami ciężko, komputery GPS też prawie cały czas na wyczerpaniu, rower to złoto. Mój znajomy zamówił jeden rower od Specialized w jednym z większych sklepów w UK, przekładali termin dostawy kilka razy (w sumie 3 miesiące oczekiwania) i wczoraj oddali mu pieniądze, bo rower po prostu nie przyjdzie.

Odnośnik do odpowiedzi