Skocz do zawartości

Knock Block - dziwny objaw?

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam Trek-a FuelEX. W ostatnim czasie (przypadkowo) zauważyłem dziwny objaw. Podczas skręcania kierownicy w prawo lub w lewo system Knock Block prawidłowo blokuje ruch do pewnego momentu, ale mimo to jestem w stanie "dokręcić" kierownicę o kilka stopni w każdą ze stron. Rower jest nowy. Nie miałem na nim żadnego wypadku, aby coś mogło się uszkodzić. Niczego także nie rozbierałem w rowerze. Niestety nie wiem na czym polega problem oraz czy to w ogóle jest problem? Może ten system tak ma? Poniżej przesyłam przykładowy film (nie dotyczy mojego roweru, a wychylenie jest o wiele większe niż u mnie). Będę wdzięczny za pomoc! :)

Edytowane przez Gość
11 minut temu, Raptor napisał:

Jeśli to nowy rower to wszystko jest w porządku. Trek na ten rok poprawił Knock Block aby skręt kierownicy był większy. Dużo ludzi narzekało na problem przewożenia roweru w aucie 

To jest akurat model z zeszłego roku, ale nie wiem czy taki objaw jest normalny. Blokada to blokada.

Tak, widziałem - dzięki 🙂

Napisałem w tej sprawie bezpośrednio do TREK-a oraz jednego z dilerów w Polsce. Otrzymałem identyczną odpowiedź. "Dodatkowe" wychylenie kierownicy to normalny objaw i nie ma się czym przejmować. Knock Block posiada minimalny luz pracy. Inaczej można byłoby go łatwo uszkodzić.

Poszperałem także po grupach fb i większość potwierdza ten fakt. Taki objaw pojawia się nawet w nowych (jeszcze nie używanych) rowerach. Wszystko zależy od stopnia spasowania całego systemu.

Pozdrawiam!

Semius11

Witam. Czy takie "szpara" między główka ramy a miska sterów jest normalna? Jeśli nie jak można to usunąć ? Pacjent procaliber 2021, luzu na sterach nie ma.

IMG_20220513_200838.jpg
W dniu 14.05.2022 o 03:26, Semius11 napisał:

Witam. Czy takie "szpara" między główka ramy a miska sterów jest normalna? Jeśli nie jak można to usunąć ? Pacjent procaliber 2021, luzu na sterach nie ma.

IMG_20220513_200838.jpg

U mnie:

a) identyczna szpara,

b) knock block pozwala przekręcić kierownicę poza zakres.