Lampka tył mocna do jazdy dziennej podsiodłowa

PanMarcinPL

Rekomendowane odpowiedzi

PanMarcinPL

Powitać,

Poszukuję tylnej lampki głównie do jazdy dziennej, czyli mocnej pokroju Bontrager Flare, ale z mocowanie do siodełka co jest warunkiem konieczny.

Jeżdżę częściej w dzień i chcę zamontować coś bardzo widocznego, na przód już kupiłem fajną Enfitnix Navi800, ładnie świeci w nocy z linią odcięcia, a na dzień ma mrugające co pół sekundy pojedyncze strzały stroboskopu co idealnie się sprawdza nawet w słoneczne dni, także tu temat ogarnięty.

Aktualnie z tyłu pod siodłem ANTUSI Q5,  która bardzo fajnie sprawdza się wieczorem i w nocy, w dzień jako tako... Reaguje również na hamulec co jest fajnym dodatkiem, ale nie koniecznym dla mnie. Wcześniej posiadałem Meroca MX2, bardzo podobna, świeciła bardzo ładnie, mocniej, ale reagowała na stop jak chciała, zapalała się nawet na równej prostej drodze podczas przyśpieszania...

Czy znacie jakieś tylne lampki, które spełniają powyższe kryteria? Przede wszystkim mocna do jazdy dziennej i montowana pod siodełkiem, najlepiej okrągła, do jazdy głównie po asfalcie poza miastem.

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

W jaki sposób do siodełka i do jakiego? 
Jak do prętów, to możesz kupić mocowanie pod GoPro i do tego adapter pod Flare RT. 

Odnośnik do odpowiedzi
PanMarcinPL
Napisano (edytowane)

Siodełko nie Bontrager, więc do prętów. Z adapterem nie głupi pomysł :) tylko czy widziałeś taki np. dla Flare R City?

Edytowane przez PanMarcinPL
Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

A Flare R City nie ma takiego samego jak Flare RT?

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/komponenty-rowerowe/blendr/kovee-pro-35-blendr-stem-and-blendr-accessories/mocowanie-do-oświetlenia-bontrager-blendr-universal/p/26815/?colorCode=black

Jak masz siodełko Specialized, to mam niepotrzebne wydrukowane w 3D mocowanie Flare pod system SWAT. 

Odnośnik do odpowiedzi
PanMarcinPL

Mocowanie jest inne, ale już po temacie, wybór padł na MagicShine (Olight) RN120, porównywalna do Flare, nawet mocniejsza, a za sporo mniej, 40% jej ceny. Do tego adapter pod siodełko do garmin/bryton powinien podejść mocowaniem i będzie zestaw kompletny :)

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.09.2020 o 07:25, PanMarcinPL napisał:

Mocowanie jest inne, ale już po temacie, wybór padł na MagicShine (Olight) RN120, porównywalna do Flare, nawet mocniejsza, a za sporo mniej, 40% jej ceny. Do tego adapter pod siodełko do garmin/bryton powinien podejść mocowaniem i będzie zestaw kompletny :)

Czy tą lampkę Olight można zamocować za pomocą jakiegoś adaptera do sztycy siodełka zamiast do prętów?

Odnośnik do odpowiedzi
PanMarcinPL
4 minuty temu, akte napisał:

Czy tą lampkę Olight można zamocować za pomocą jakiegoś adaptera do sztycy siodełka zamiast do prętów?

W standardzie ma 

mocowanie do sztycy w zestawie

Odnośnik do odpowiedzi
PanMarcinPL
13 godzin temu, akte napisał:

Dzięki, zapytam jeszcze, choć wiem że masz ją krótko, czy jesteś z niej zadowolony?

Tak bardzo, porównałbym ją z do Flare w wersji RT. W zestawie masz mocowanie do sztycy i siodełko, to do siodełka wisi nisko, stąd moja zmiana pod adapter brytona, mam torebkę podsiodłową i lampka musi być pod samym siodełkiem, żeby nie kolidowało.

11 godzin temu, cepelia napisał:

Też się na nią zastanawiałem, jednak dostępność na tą chwilę zerowa online, może stacjonarnie gdzieś

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka
W dniu 21.09.2020 o 07:24, PanMarcinPL napisał:

Aktualnie z tyłu pod siodłem ANTUSI Q5

Ja właśnie się zastanawiam nad taką lampką. Długo ją masz? Ile pociągnie na jednym ładowaniu?

Odnośnik do odpowiedzi
PanMarcinPL
Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ja właśnie się zastanawiam nad taką lampką. Długo ją masz? Ile pociągnie na jednym ładowaniu?

Mam ją ok 4 miesiące, ja mryganiu mocnym pod 30 godzin.

58 minut temu, nctrns napisał:

wygląda jak x-lite 100

Miałem przed Q5 właśnie x-lite 100, niby spoko ale bateria gorzej i była troche slabsza od Q5 pod względem jasności

• Dziękuję! 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
W dniu 21.09.2020 o 14:31, Łukasz_P napisał:

Jak masz siodełko Specialized, to mam niepotrzebne wydrukowane w 3D mocowanie Flare pod system SWAT. 

Z chęcią przytulę :)

Odnośnik do odpowiedzi
PanMarcinPL

Za kilka dni wrzucę recenzję Magichine RN120, świetna alternatywa dla Flare RT tylko, że trzykrotnie tańsza i w mojej ocenie lepsza, mocniejsza i ładniejsza :D Jeżeli autorze nie kupiłeś jeszcze to na prawdę warto.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.09.2020 o 06:20, PanMarcinPL napisał:

Tak bardzo, porównałbym ją z do Flare w wersji RT. W zestawie masz mocowanie do sztycy i siodełko, to do siodełka wisi nisko, stąd moja zmiana pod adapter brytona, mam torebkę podsiodłową i lampka musi być pod samym siodełkiem, żeby nie kolidowało.

Cześć - tez myślę nad ta lampką, rozważałem jeszcze silniejszą wersję SeeMee200 ale RN120 chyba wystarczająco silna do jazdy w dzień - czekam na Twój opis.

I pytanie - czy mocowanie RN120 jest w standardzie zgodnym z sigma i bez problemu wchodzi w uchwyty z takim mocowaniem?

Odnośnik do odpowiedzi
hi_im_krzysiu

Mam od miesiąca SEEMEE 200 i mogę polecić. Zapłaciłem 28$, widzę że teraz trochę podrożały. Jakość wykonania bez zastrzeżeń. W uchwyt lampka wskakuje i siedzi bardzo pewnie. Zapamiętuje ostatnio używany tryb. Do jazdy w dzień idealna, chociaż na najmocniejszym programie świeci zauważalnie krócej niż na mrygających. Do jazdy w nocy moim zdaniem aż za dobra. Nie do końca podoba mi się świecenie 360 stopni za pomocą dolnej soczewki - oświetla prawie cały rower aż do przedniego koła, no ale jesteśmy wtedy bardzo widoczni. Uchwyt pasuje do prętów okrągłych i bardzo solidnie się trzyma, myślałem że połamię zdejmując.

W dniu 13.10.2020 o 16:48, Slawo napisał:

I pytanie - czy mocowanie RN120 jest w standardzie zgodnym z sigma i bez problemu wchodzi w uchwyty z takim mocowaniem?

Mocowanie jest podobne do np. garmina

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.10.2020 o 00:43, hi_im_krzysiu napisał:

Mam od miesiąca SEEMEE 200 i mogę polecić. Zapłaciłem 28$, widzę że teraz trochę podrożały.

A gdzie kupowałeś? Ali, czy jakiś inny sklep? W ogóle na Ali jest sporo tańsza, ale nie jestem pewien, czy to nie podróbka. 

Ogólnie z dostępnością teraz jest słabo, w przeciwieństwie do RN120.

Odnośnik do odpowiedzi
hi_im_krzysiu
W dniu 17.10.2020 o 17:48, kubabo napisał:

A gdzie kupowałeś? Ali, czy jakiś inny sklep? W ogóle na Ali jest sporo tańsza, ale nie jestem pewien, czy to nie podróbka. 

Ogólnie z dostępnością teraz jest słabo, w przeciwieństwie do RN120.

tutaj https://a.aliexpress.com/_BU4BWv teraz jest za 37,5$

Odnośnik do odpowiedzi
Rebeliant86

Za ile kupowaliście wasze lampki RN120? Z tego co widzę, w PL można je dostać za ok. 170pln, a to w zasadzie nie jest atrakcyjna cena w porównaniu do Flare RT. :/ 

Odnośnik do odpowiedzi
PanMarcinPL
6 minut temu, Rebeliant86 napisał:

Za ile kupowaliście wasze lampki RN120? Z tego co widzę, w PL można je dostać za ok. 170pln, a to w zasadzie nie jest atrakcyjna cena w porównaniu do Flare RT. :/ 

Screenshot_20201020_100136.thumb.jpg.217b56ec3b0b8155c8c2c50fd3555ae6.jpg

ok. 75zl Revolutem po kuponach.

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi