Jaki wybrać trenażer?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Planuję zakup trenażera na okres zimowy. Niestety nie znam się na tego typu sprzęcie dlatego chciałbym was zapytać o radę.

Moje wymagania to:

-synchronizacja z platformą GARMIN/STRAVA

-typ w któym ściąga się koło( kaseta jest zintegrowana z trenażerem)

-cena do około 3000zł ( jeśl będzie trzeba to +-500 jest możliwe)

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Elite Direct X/ XR. Od Tacxa oprócz Neo trzymaj się z daleka. Ewentulanie któregoś z Wahoo. Masz kupę wątków o tych trenażerach na tym forum poczytaj - są kopalnią wiedzy.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dostaniesz to weź Wahoo Kickr Core i po temacie, świetny sprzęt, dobra obsługa gwarancyjna.

Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

W tej chwili najlepszym wydaje się być Direto XR. Na papierze lepiej niż Core a cena podobna. Oczywiście wiele głosów twierdzi że Wahoo i tak lepszy bo cichszy ale różnica to chyba 4-6 decybeli i to w stosunku do wczesniejszego Direto X oraz do momentu, kiedy włączy się wentylator. Niestety XR jest świeżynką więc opinii użytkowników brak. Z drugiej strony bazuje na dwóch generacjach i raczej wielkiej wtopy producent nie zaliczy.

A jeśli chodzi o zakupy to obecnie na fejsie w grupie o trenazerach są dwa tematy gdzie ludzie starają się załatwić w niższej cenie Suito i jeden o Wahoo Kickr Core. Nie wiem po ile Core ale Suito w jednej z grup za 2400 więc całkiem nieźle (tylko trzeba się spieszyć bo zapisy do końca łikendu) a być może będzie też do załatwienia Direto XR ale ceny nie znam. Ten drugi najtaniej w Polsce był za 3032 w sklepie Biostern.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli miałbym Garmina to pewnie szedłbym w Elite. Ale jeśli masz komputerek od Wahoo i trenażer to masz możliwość symulowania trasy wgranego GPXa przez trenażer. Fajna sprawa jak chcesz ogarnąć jakiś odcinek przed zawodami czy coś.

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Czemu Garmin - Elite? Mam Garmina i Wahoo Kickr Core i jest bajka. Zdecydowanie polecam ten trenażer. Szybsza zmiana obciążenia niż Suito, to na pewno. I jest też cichszy. 

Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir
Godzinę temu, Fimala napisał:

jeśli masz komputerek od Wahoo i trenażer to masz możliwość symulowania trasy wgranego GPXa przez trenażer.

W dobie różnych platform do wirtualnej jazdy trochę mija się z celem. Można taki ślad wrzucić do programu lub "narysować" z jego poziomu i "włala", nie ma potrzeby w ogóle odpalać licznika. I jeśli ma się potrzebę to taki ślad można sprzężyć z jakimś filmem rowerowym. Takią opcję na pewno mają BigRingVR i Rouvy, BKool na pewno rozwiązuje to poprzez wygenerowanie widoku 3D.

36 minut temu, Łukasz_P napisał:

Szybsza zmiana obciążenia niż Suito, to na pewno

I od Direto również choć ELite coś kombinował z softem ale nie wiem co z tego wyszło. W każdym razie z tego co wyczytałem to to przeszkadzało ludziom podczas robienia szybkich 5-10-cio sekundowych interwałów. Przy dłuższych ten problem nie był dokuczliwy. Jeżdżąc na Qubo Digital też zwróciłem na to uwagę ale dla mnie było ok bo wchodziło się bardziej miękko na obciążenie, bardziej naturalnie.

Na plus Core trzeba jeszcze zaliczyć inercję. Lepiej od Tacxa i od starszych Direto, w przypadku Direto X róznica ponoć na tyle nikła, że wyczuwalna jeśli człowiek ma oba obok siebie ustawione i przesiada się z jednego na drugiego a pewnie dla amatora żadna. Jak wygląda to w przypadku XR tego chyba jeszcze nikt nie opisał ale najnowszy wypust Elite ma większe koło zamachowe od poprzedników więc jest szansa na poprawę. Piszę szansa bo choć z wymienionej trójki Tacx ma najcięższe koło to wypada najgorzej.

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie też jestem na etapie wyboru trenażera i Wybieram między Kickr Core a Suito tylko, że nie mogę się zdecydować. Jak żyć?

Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

Ano nie da się. Musisz się zdecydować czy chcesz dołożyć jakieś 7 stówek do Wahoo. Różnica w cenie dość spora no i nie wiem czy Core jest w zestawie z kasetą. DC Rainmaker uznał Suito za najbardziej opłacalny trenażer sezonu 2019/2020. Patrząc z punktu widzenia amatora: oba ciche, inercja i reakcja na obciążenie co prawda na korzyść Core ale czy to się odczuje jeśli się nie jeździło na lepszym? Za to Suito symuluje 1% nachylenia więcej. Gdyby Elite nie wypuścił Direto XR w takich pieniądzach to brałbym Suito a Wahoo odpuścił - ale zaznaczam, to moje zdanie po sezonie spędzonym na Qubo, na którym efekt koła zamachowego był dla mnie wystarczający.

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P
38 minut temu, Fimala napisał:

Właśnie też jestem na etapie wyboru trenażera i Wybieram między Kickr Core a Suito tylko, że nie mogę się zdecydować. Jak żyć?

Jak kasa to nie problem, to bierz zdecydowanie Kickr Core, bo to po prostu lepszy trenażer. No i kasety nie ma w zestawie. 

Odnośnik do odpowiedzi

Przejeździłem ostatnią zimę na Kickr Core i  Rouvy (ponad 1100km) . Trenażer jest super. Polecam.

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Łukasz_P napisał:

Jak kasa to nie problem, to bierz zdecydowanie Kickr Core, bo to po prostu lepszy trenażer. No i kasety nie ma w zestawie. 

Kaseta to nie problem. Akurat mam wolną 105 z tym ze chyba i tak wrzuce kasetę górską taka jak mam teraz.

Trenazer bede potrzebowac stricte do treningu. Zwiftowe sciganie raczej srednio mnie interesuje. Wiec jesli Kickr Core jest zdecydowanie lepszy to trzeba bedzie pójść w tę strone.

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Sprinty 5" robi się bez problemu. Czy to sterowane z Garmina czy ze Zwift.

Mnie Zwift też nie interesował. Do pierwszego wyścigu 😆. Teraz czekam tylko na nową ligę. 

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi

A co sądzicie o TACX FLUX 2 Smart który będzie dostępny za niedługo?

Co do trenażerów Elite:
-odczuję znaczącą różnice między SUITO ELITE a DIRETO XR ELITE?
-mam zamiar kręcić 1200-1500km miesięcznie

Wahoo raczej odpada z tego powodu, że siedzę w ekosystemie Garmina i nie chce się bawić w ręczne wgrywanie aktywności

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

W jaki sposób będziesz chciał sterować trenażerem/rejestrować trening? 

Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

Raczej odczujesz bo w końcu skądś te różnice się biorą. Na pewno jeśli chodzi o inercję oraz o szybkość zmiany obciążenia. Właśnie obejrzałem filmik od Shane'a Millera i wychodzi na to że Elite odrobiło lekcje w tym temacie. Do tego dojdzie jeszcze symulacja nachylenia. 15% to sporo a XR ma 24% - tylko że do tego trzeba mieć niezłą nogę, ja przy takim nachyleniu miałem ochotę zsiąść i rzucić rower w krzaki .

Tacx - z tego co znalazłem w sieci to nie warto brać nic poniżej Neo2. A tak bardziej poważnie Flux 2 to mniej więcej poziom Direto X w cenie Core.

Odnośnik do odpowiedzi
komandosek
Witam
Planuję zakup trenażera na okres zimowy. Niestety nie znam się na tego typu sprzęcie dlatego chciałbym was zapytać o radę.
Moje wymagania to:
-synchronizacja z platformą GARMIN/STRAVA
-typ w któym ściąga się koło( kaseta jest zintegrowana z trenażerem)
-cena do około 3000zł ( jeśl będzie trzeba to +-500 jest możliwe)

Wybór na rynku jest mały. W budżecie masz dwa z mniejszym kołem zamachowym (suito, direto x) oraz z większym (direto xr, kickr core)

Lepiej brać większe koło zamachowe i wybierał bym tylko między xr a core. Kilka dni temu XR pojawił się w decatchlonie za 3400. Kickr Core jest 200-300zl droższy, nie ma kasety w zestawie i teoretycznie symuluje niższe podjazdy bo "tylko" max 16%

Wziąłem mimo to wahoo bo miałem złe doświadczenia z innym modelem elite, jednak oba się wydają bardzo sensowne
Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za kolejnie informacje, chyba zdecyduje się na DIRETO XR ELITE.

Pytanie czy do tego trenażera podłącze licznik edge 530? 

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

To ja dalej będę szedł w zaparte. Kickr Core, sprawdzony od lat i bez problemu steruje nim Edge i nic ręcznie nie wgrywasz. Sam w ten sposób robię treningi. 

A co do nachylenia 16%, to mój maksymalny peak mocy, to 1500 W i nigdy nie zabrakło mi obciążenia ;)

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Łukasz_P napisał:

To ja dalej będę szedł w zaparte. Kickr Core, sprawdzony od lat i bez problemu steruje nim Edge i nic ręcznie nie wgrywasz. Sam w ten sposób robię treningi. 

A co do nachylenia 16%, to mój maksymalny peak mocy, to 1500 W i nigdy nie zabrakło mi obciążenia ;)

Też wygląda ciekawie. I jak można go sparować z licznikiem Garmina to go nie skreślam. Nachylenie 16% chyba w zupełności by mi wystarczyło na początek. tym bardziej, że jeszcze nigdy w górach nie jeździłem :D

Odnośnik do odpowiedzi
komandosek

Jeszcze nie widziałem by ktoś na podjeździe takiego kalibru narzekał że jest za płasko :) takie góry uczą pokory

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie sklepy polecacie przy zakupie trenażera? Warto kupic w takim miejscu gdzie nie będzie problemów z gwarancją.

Elite najlepiej w Decathlon?

A Kickr Core? 

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Z jakiego miasta jesteś? Jak Dolny Śląsk, to polecam Bikestage z Wrocławia.

Jak online, to brałbym gdzie najtaniej. Widzę Proshop ma za 3489 zł, ale osobiście nie kupowałem nic u nich. 

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, barti napisał:

Dzięki za kolejnie informacje, chyba zdecyduje się na DIRETO XR ELITE.

Pytanie czy do tego trenażera podłącze licznik edge 530? 

Tak sparujesz z GE 530/830 , równocześnie z telefonem i komputerem po ANT+

Odnośnik do odpowiedzi