Identyfikacja ramy - MTB z lat 90tych

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie SzajBajkerzy,

w moich rękach pojawił się rower, który miał być dawcą części do mojego projektu retro, potem była koncepcja, żeby został na "zimówkę" ale po przeglądzie i uzupelnieniu rozszabrowanych do projektu cześci rozważam też jego sprzedaż. A więc do brzegu - nie wiem jaka to marka/model :D

Rower kupiony jako Batavus B1 - ale absolutnie nie było to dla mnie istotne przy zakupie (chodziło o pare elementów osprzętu) i nie weryfikowałem tego), ale przy ewentualej odsprzedaży chciałbym dobrze opisać rower i nie wprowadzić potencjalnych kupujących w błąd  :D 

Analiza zdjęć Batavusów wskazuje, że raczej miały prowadzenie linek górą górnej rury, a nie bokiem, nie ma wzmocnienia przy główce ramy, tylny hak też inny. Więc to raczej nie to.

Więc szukam i nic nie mogę znaleźć. Są jakieś ślady po naklejkach - były TIOGA, CONTROLTECH ale były też resztki naklejek cannondale :D wiec jakoś specjalnie bym się nie przywiązywał do tego co znalazłem na ramie w postaci śladów po kleju bo ewidentnie właścicielem był jakiś fan sticker tuningu.

Na ramie oprócz numeru nie znalazłem nic. Jedna naklejka się ostała na dolnej rurce tylnego trójkąta i wygląda dość porządnie, jednak także googlowanie obrazem i po słowach kluczowych nic nie daje 

119473548_649323046010239_77735398496141

Rama waży jakieś 2150g ze środkiem suportu (na kwadrat) i miskami sterowymi - więc średni wynik jak na ramę sprzed ponad 20 lat w rozmiarze ok 19"

Zrobiłem parę fotek charakterystycznych punktów ramy 

Hak przerzutki i otwory montażowe do bagażnika/sakw(?)

119760905_658916518093119_50446192609916

Główka ramy ze zgrubieniami w okolicy misek, wzmocnienie pod dolną rurą i boczne prowadzenie linek

119565258_660029867973148_26857192761632

119550127_356957625349716_60811330389048

Szukałem też po kompletacji - bomber Z2 96r i Magura Race Red (Magura raczej fabryczna bo rurki były przeprowadzone przez uchwyty w ramie - bez śladów rozpiłowywania ich). Osprzęt częściowo wymieniony, ale większość była z epoki połowy lat 90tych - to też nie pomaga w szukaniu

Ktoś ma jakiś pomysł co to może być? :) 

Dzięki!

F

Edytowane przez filipfm
Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 weeks later...

Nie sądzę by Rose produkowało rowery z tak brzydkimi spawami. Ta rama wygląda jak prowizorycznie naprawiana.

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazlem na forum retro kilka fotek Rose Adrenaline 0 - sądząc po osprzęcie z przedziału 95-99r.

Zdjęć nie jest dużo, ale na pierwszy rzut oka są cechy wspólne. 

Boczne prowadzenie linek, "łatka" na dolnej rurze przy główce sterów, zgrubienia na rurce sterowej na końcach. I podobnie wyglądające spawy.

Myślę, że to dobry trop. Problem w tym, że nawet znając nazwę modelu google nie znajdują żadnej grafiki :) to ewidentnie nie była mocno popularna marka/model

Edytowane przez filipfm
Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, filipfm napisał:

Problem w tym, że nawet znając nazwę modelu google nie znajdują żadnej grafiki :) to ewidentnie nie była mocno popularna marka/model

Raczej inna epoka.

Odnośnik do odpowiedzi