Skocz do zawartości

Długość łańcucha- problem (czy na pewno?)


neverBF

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Właśnie rower dochodzi do stanu używalności po zdarzeniu w górach. Wymienilem przerzutkę ze sredniego wozka x9 na krotki x0. Próbuje też przy okazji wrzucic nowy łańcuch, zobaczymy jak sie przyjmie...

Wlasnie tutaj mam dylemat. Skrocilem nowy lancuch metodą książkowa ( dwie duze zebatki +2 piny). Moj naped to 3*9  (11-32 + 22-42)

Skrocony ta metoda lancuch wisial luzno jak sadło świstaka, przerzutka obslugiwala najwieksze zebatki (32+42) ale łańcuch dyndał prawie do podlogi na najmniejszych. Korzystam, rzadko, ale jednak,  z calego zakresu napedu, ale najczesciej na srodkowym polozeniu korba, a tył 5-9 koronka, więc ustawiłem przerzutki na 2+9, w tym ulozeniu skrocilem lancuch tak, aby wozek byl chociaz lekko napięty i lancuch nie oieral sie sam o siebie. Po tym ustawieniu jest, wydaje mi sie, ok na tych trybach, ale dla testu wrzucajac najwieksze zebatki, z blatem prerzutka obsluguje zebatki od 3 do 9, na wieksze niz 3 nie wrzuci, bo zaczyna sie cos kłócić.

Na logikę, nikt na takim ustawieniu nie jeździ, bo to za duze przekosy, ale chcialem poradzic się, czy dobrze myślę, aby to olać, bo bez przekosów wszystko gra, a blat i tak uzywam z malymi koronkami..?

Odnośnik do komentarza

Odległość ok 42cm. Generalnie mi to nie przeszkadza, spodziewalem sie ze moze takich przełożeń nie obsłużyć, natomiast nie jest dla mnie problemem do tego sie przyzwyczaić, bo nigdy nie jeżdżę na takich przekosach. Pomijajac to, że przerzutka nie ma takiej pojemnosci, to w niczym chyba nie przeszkadza? Nawet zastanawiam sie, czy na 2*9 nie moglby byc wózek jeszcze troche bardziej napięty, ale chyba juz bardziej nie bede kombinować.

Najwieksze obslugieane przelozenie 3*3:

26b68c78a582e688med.jpg

Poniżej popularne 2*9

f315434a35d2f939med.jpg

 

Konfiguracja najbardziej 'wiotka' 1*1

9c33685268322e34med.jpg

67cb03ad2403adc1med.jpg

Edytowane przez neverBF
Odnośnik do komentarza

Jestem swiadomy tego, ze lancuch nie jest z gumy i  nie bedzie to dzialac tak jak sredni wózek, natomiast, jak pisalem, nie przeszkadza mi wylaczenie takiego zakresu przełożeń, jazda na takich przekosach jest przeciez destrukcyjna dla napędu. pytam bardziej, czy uwazacie, że obecna dlugosc, jak na fotkach, jest odpowiednia dla obslugiwanych przełożeń ;) Czyli nie chce sprawic, aby działały wszystkie tryby na blacie korby, tylko dobrac dlugosc aby odpowiednio napiac lancuch na 2*9 itp "mniejsze" przelozenia. Wydaje mi sie, ze na oko jest ok albo moznaby jeszcze o 1-2 ogniwa skrocic?

Edytowane przez neverBF
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...